Śmigasz na motocyklu? Od teraz Mapy Google mają dla Ciebie dedykowany tryb

Jedyny jednoślad jakim zdarza mi się poruszać jest rower, jednak jak mawia wlepka, którą można dostrzec na niemal każdej drodze – motocykle są wszędzie. Zgodzicie się też chyba ze mną, że są drogi, które niekoniecznie nadają się dla samochodów, podczas gdy ich mniejsi kuzyni powinni poradzić sobie z nimi bez większego kłopotu. Prawdopodobnie właśnie dlatego Mapy Google otrzymały nowy tryb dedykowany motocyklistom.

Nawigacje już na stałe weszły do naszego życia, a to, jak bardzo popularne są Mapy Google, nie jest żadną tajemnicą. Prawdopodobnie największą zaletą tej nawigacji jest jej aktualność, informacje o ruchu drogowym dodawane na bieżąco, a także możliwość dokładnego sprecyzowania pożądanej trasy. Aplikacja od giganta z Mountain View nie tylko wybierze optymalną trasę dla wędrówki pieszej, ale poradzi sobie także z trasą rowerową, drogą dla samochodów, czy nawet pomoże znaleźć odpowiednie połączenie komunikacji publicznej lub złapać taksówkę. W tej obszernej liście trybów brakuje już dosłownie tylko jednego… czegoś dedykowanego motocyklistom.

Powyższy zrzut ekranu pochodzi z Reddita, gdyż to właśnie tam funkcją pochwalił się jeden z użytkowników. Jego komentarz do zdjęcia, w wolnym tłumaczeniu, brzmi nastepująco:

Otrzymałem tryb motocykla w Mapach Google!

Kiedy go wybiorę, proponują [Mapy Google] drogę przez wąskie ulice, których samochodem nie da się pokonać bez trudności.

Żartobliwie dodam, że w chwili obecnej sama funkcja została zauważona w Indiach, gdzie pyrkawki są wręcz stereotypowym środkiem transportu. Nie widzę jednak żadnych przeciwskazań, aby trafiła do środkowej Europy, w tym również i Polski. Jestem niemalże przekonany, że każdy z Was trafił kiedyś na drogę, która na większy samochód była zbyt wąska, a znacznie skróciłaby trasę niezbyt cierpliwemu motocykliście.

No, to skoro Mapy Google oferują już tryb dla pieszych, kierujących samochodem, preferujących komunikację publiczną, a także taksówki, to została tylko jedna opcja… samochody ciężarowe. Kto wie, może takowy się kiedyś pojawi, chociażby za sprawą modelu Tesla Semi? ;)

źródło: Reddit via PhoneArena
grafika główna: Google Play, Pexels