Google Hangouts z Material Design i Telefon Hangouts | Tabletowo.pl

Google Hangouts z Material Design i Telefon Hangouts

Dołącz do dyskusji 0

Najpierw w sklepie Google pojawił się nowy program od firmy z Moutain View, który jest uzupełnieniem programu Google Hangouts oraz bezpośrednim konkurentem Skype’a, a poniekąd również Facebook Messengera. Telefon Hangouts, bo tak nazywa się dialer, pozwala na wykonywanie połączeń nie tylko z innymi użytkownikami Hangouts, ale także z tymi, którzy nie mają w ogóle systemu Android. Wymogiem jest włączona transmisja danych. 

Telefon Hangouts

telefon hangouts_1

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do sklepu Play. Telefon Hangouts jest w rzeczywistości rozszerzeniem, bowiem wszystko działa wewnątrz aplikacji Hangouts. Dialer do działania potrzebuje komunikatora Google w wersji 2.3, jednak paradoksalnie w sklepie Play ta wersja nie jest jeszcze dostępna. Mamy jednak dostęp do pliku APK. Żeby nie było za słodko muszę od razu napisać, że na moim G2 przyciski klawiatury numerycznej są zdecydowanie za małe. Nie mogę się do tego przyzwyczaić.

Google Hangouts 2.3 – co nowego

Hangouts 2.3 material design

W przypadku aplikacji Hangouts w pierwszej kolejności należy wspomnieć o nowej stylistyce. Komunikator jest kolejnym programem, który wyglądem wpisuje się w Material Design. Mnie osobiście stylistyka bardzo się podoba. Dopiero ta wersja przekonała mnie, aby zastąpić aplikację hello sms programem Google, przynajmniej na razie, dla testu. Hangouts 2.3 działają bardzo płynnie, a animacje, którymi okraszony jest proces np. wysyłania wiadomości, dodają uroku tej aplikacji.

Teraz wszystko podzielone jest na dwie karty (jeśli używamy dialera, to rejestr połączeń jest trzecią): Kontakty i Skrzynka odbiorcza. By dostać się do opcji należy przesunąć palcem od lewej krawędzi. Na wysuniętej liście użytkownik może wybrać czy komunikator ma być tylko aplikacją do SMS-ów, czy łączyć tę funkcję z rozmowami Hangouts.

Google Hangouts można ściągnąć z tych trzech źródłeł, jeśli jeszcze w sklepie Play nie widzicie aktualizacji:

Od dłuższego czasu już czekam, ale mam nadzieję, że w końcu się doczekam, na możliwość odpowiadania na SMSy w okienku pop up. Są alternatywne programy, które mają taką funkcję, a w Hangouts mi jej zdecydowanie brakuje.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona