Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy | Tabletowo.pl

Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy

Dołącz do dyskusji 0

Okulary Google Glass były zdecydowanie jednym z największych skoków technologicznych w ostatnich latach. Wielu ludzi snuło wizję przyszłości, w której każdy ma sprzęt od Google na nosie i korzysta z niego na co dzień. Rynek zweryfikował jednak te marzenia, a Google zamknęło projekt całkowicie. Cóż – tak się przynajmniej wydawało.

Jakiś czas temu słyszeliśmy, że „sekcja X” w Alphabecie przejęła projekt Google Glass. I teraz ogłoszono efekt tych prac. Niedawne aktualizacje okularów nie były przypadkowe. Jak się okazuje, zwiastowały nadejście Glass Enterprise Edition (GEE), czyli wersję Google Glass przeznaczoną dla sektora biznesowego.

W Google, a teraz w „sekcji X”, najwyraźniej zrozumiano, że Google Glass nie ma szans na sukces na ryku konsumenckim. Ludzie nie byli i nadal nie są skłonni wydawać pieniędzy na gadżety, których zastosowania nie widzą w swoim życiu lub których sensu istnienia nie rozumieją.

Zamiast tego, GEE trafi do różnych przedsiębiorstw, gdzie okulary będą użyteczne. Mechanicy lotniczy z GE Aviation korzystają już z Glass Enterprise Edition podczas montażu i naprawy silników odrzutowych, pracownicy AGCO dzięki okularom rozszerzonej rzeczywistości mają dostęp do list kontrolnych i podręczników przy montażu maszyn rolniczych, a pracownicy DHL otrzymują instrukcje w czasie rzeczywistym, dotyczące tego, gdzie składować paczki w magazynach. W tym ostatnim przypadku GEE najwyraźniej poprawiły efektywność łańcucha dostaw DHL o 15%.

Google Glass nie można już więc kupić, ale to nie znaczy, że okulary przepadły bezpowrotnie. Sergey Brin, przedstawiając ten produkt w 2012 roku, obiecywał, że zmieni on świat. Najwyraźniej Google nie zrezygnowało z tego celu. Po prostu firma zabrała się do tego trochę inaczej.

źródło:Blog X Company przez GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona