Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy 20

Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy

Okulary Google Glass były zdecydowanie jednym z największych skoków technologicznych w ostatnich latach. Wielu ludzi snuło wizję przyszłości, w której każdy ma sprzęt od Google na nosie i korzysta z niego na co dzień. Rynek zweryfikował jednak te marzenia, a Google zamknęło projekt całkowicie. Cóż – tak się przynajmniej wydawało.

Jakiś czas temu słyszeliśmy, że „sekcja X” w Alphabecie przejęła projekt Google Glass. I teraz ogłoszono efekt tych prac. Niedawne aktualizacje okularów nie były przypadkowe. Jak się okazuje, zwiastowały nadejście Glass Enterprise Edition (GEE), czyli wersję Google Glass przeznaczoną dla sektora biznesowego.

W Google, a teraz w „sekcji X”, najwyraźniej zrozumiano, że Google Glass nie ma szans na sukces na ryku konsumenckim. Ludzie nie byli i nadal nie są skłonni wydawać pieniędzy na gadżety, których zastosowania nie widzą w swoim życiu lub których sensu istnienia nie rozumieją.

Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy 21

Zamiast tego, GEE trafi do różnych przedsiębiorstw, gdzie okulary będą użyteczne. Mechanicy lotniczy z GE Aviation korzystają już z Glass Enterprise Edition podczas montażu i naprawy silników odrzutowych, pracownicy AGCO dzięki okularom rozszerzonej rzeczywistości mają dostęp do list kontrolnych i podręczników przy montażu maszyn rolniczych, a pracownicy DHL otrzymują instrukcje w czasie rzeczywistym, dotyczące tego, gdzie składować paczki w magazynach. W tym ostatnim przypadku GEE najwyraźniej poprawiły efektywność łańcucha dostaw DHL o 15%.

Google Glass zyskały drugą szansę. Będą używane przez firmy 22

Google Glass nie można już więc kupić, ale to nie znaczy, że okulary przepadły bezpowrotnie. Sergey Brin, przedstawiając ten produkt w 2012 roku, obiecywał, że zmieni on świat. Najwyraźniej Google nie zrezygnowało z tego celu. Po prostu firma zabrała się do tego trochę inaczej.

źródło:Blog X Company przez GSMarena