Ważne

Google Glass dostaje aktualizację po… ponad dwóch latach. Tylko po co?

Ktoś jeszcze pamięta Google Glass? Te okulary od Google’a miały zrewolucjonizować nasze życie i być tym dla branży elektroniki użytkowej, czym była premiera iPhone’a 10 lat temu. Cóż – nie wyszło. Tylko pytanie: po co po tak długim czasie aktualizować sprzęt, którego nikt nie używa?

Ostatnie poprawki trafiły na Google Glass w październiku 2014 roku. A tu nagle, po tak długim okresie braku jakiejkolwiek aktywności, coś się ruszyło. Nie ma co mówić o zmartwychwstaniu projektu, który Google postanowiło zamknąć już dawno temu, ale na stronie wsparcia dla aktualizacji oprogramowania czytamy, że pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości od Google właśnie otrzymały zestaw nowych poprawek.

Nie wiem, czy w Polsce jest jakiś człowiek będący w posiadaniu Google Glass, żeby mógł to potwierdzić ;) Jedne okulary zostały w redakcji Android Police. Okazało się, że po aktualizacji mogą parować się z klawiaturą Bluetooth i komunikować się z innymi peryferiami przez ten standard komunikacji bezprzewodowej. Oprócz tego, w informacji o nowym wydaniu znajdujemy standardowe hasło: “poprawki błędów i usprawnienia wydajności”.

Tylko dlaczego Google zajmuje się czymś takim? Po co aktualizować Google Glass, skoro wszyscy ci, którzy kiedyś kupili te okulary, już dawno odłożyli je na półkę? Całkiem możliwe, że firma po cichu testuje Google Glass 2, a niektóre z efektów tych prac wydostały się na zewnątrz w postaci aktualizacji do starszej wersji okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Google w ciągu ostatnich kilku lat niejednokrotnie składało wnioski patentowe dotyczące tego typu urządzenia noszonego, ale wydaje się, że nie jesteśmy wcale bliżej zobaczenia Google Glass 2 niż w 2014 roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Google dało sobie z tymi okularami spokój, a teraz skupia się na innych rzeczach.

Co o tym myślicie? Czy rynek byłby gotowy na przyjęcie drugiej generacji inteligentnych okularów od Google? A może od początku to był słaby pomysł?

źródło: Android Authority, Android Police

Komentarze

 • Najgorsze to było jak ktos je nosił i przez zaszłości z PRL inni ludzie rzucali sie na ta osobe ze ich nagrywa bo przeciez kamere widac. Kamera jest zla. Ktos im zdjecia robi z ukrycia. A z tego co pamietam w niektorych krajach w galeriach byl zakaz ich noszenia i łapała za to ochrona danego obiektu.

 • plebann

  Powinny być obligatoryjne dla każdego polityka, urzędnika w pracy.
  Mundurowym i służbie zdrowia też by nie zaszkodziło.

 • Kuba Sojka

  Jak Google chce dać Google Glass 2 AR ale stylu serialu anime swordartonline że logujemy się do gry i gramy w grę z znajomymi, wielkim bosem, realnym świecie, wyświetla się na nas postać z gry nasza.

 • GieKa

  GG jest przykładem, jednym z wielu, urządzenia które pojawiło się zbyt wcześnie. Gdyby pojawiły się np. razem z Pokemon Go byłyby hitem. :) Idealny sprzęt do zabawy w Pokemony. A tak na marginesie to nie tylko Google robi takie okularki http://madgaze.com/

  • jeszcze recon glassy były popularne ale sport był ich głównym peznaczeniem

 • hans

  Ladne te okulary :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona