Google Glass dostaje aktualizację po… ponad dwóch latach. Tylko po co?

Google Glass dostaje aktualizację po… ponad dwóch latach. Tylko po co?

Ktoś jeszcze pamięta Google Glass? Te okulary od Google’a miały zrewolucjonizować nasze życie i być tym dla branży elektroniki użytkowej, czym była premiera iPhone’a 10 lat temu. Cóż – nie wyszło. Tylko pytanie: po co po tak długim czasie aktualizować sprzęt, którego nikt nie używa?

Ostatnie poprawki trafiły na Google Glass w październiku 2014 roku. A tu nagle, po tak długim okresie braku jakiejkolwiek aktywności, coś się ruszyło. Nie ma co mówić o zmartwychwstaniu projektu, który Google postanowiło zamknąć już dawno temu, ale na stronie wsparcia dla aktualizacji oprogramowania czytamy, że pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości od Google właśnie otrzymały zestaw nowych poprawek.

Nie wiem, czy w Polsce jest jakiś człowiek będący w posiadaniu Google Glass, żeby mógł to potwierdzić ;) Jedne okulary zostały w redakcji Android Police. Okazało się, że po aktualizacji mogą parować się z klawiaturą Bluetooth i komunikować się z innymi peryferiami przez ten standard komunikacji bezprzewodowej. Oprócz tego, w informacji o nowym wydaniu znajdujemy standardowe hasło: „poprawki błędów i usprawnienia wydajności”.

Tylko dlaczego Google zajmuje się czymś takim? Po co aktualizować Google Glass, skoro wszyscy ci, którzy kiedyś kupili te okulary, już dawno odłożyli je na półkę? Całkiem możliwe, że firma po cichu testuje Google Glass 2, a niektóre z efektów tych prac wydostały się na zewnątrz w postaci aktualizacji do starszej wersji okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Google w ciągu ostatnich kilku lat niejednokrotnie składało wnioski patentowe dotyczące tego typu urządzenia noszonego, ale wydaje się, że nie jesteśmy wcale bliżej zobaczenia Google Glass 2 niż w 2014 roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Google dało sobie z tymi okularami spokój, a teraz skupia się na innych rzeczach.

Co o tym myślicie? Czy rynek byłby gotowy na przyjęcie drugiej generacji inteligentnych okularów od Google? A może od początku to był słaby pomysł?

źródło: Android Authority, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona