Google Fit doczekało się aktualizacji wprowadzającej szereg nowych funkcji

Z dnia na dzień coraz więcej ludzi zaczyna dbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Przyczynił się do tego bez wątpienia wzrost popularności wszelkiego rodzaju opasek i smartwatchy (przede wszystkim tych tanich, jak na przykład Xiaomi Mi Band czy Xiaomi Mi Band Pulse (1S); recenzję tej drugiej już wkrótce znajdziecie na łamach Tabletowo – Kasia intensywnie nad nią pracuje) oraz różnych aplikacji, które pozwalają monitorować i zapisywać aktywność fizyczną oraz przeanalizować jej efekty.

Najpopularniejszym tego typu programem jest z pewnością Endomondo, chociaż nie można zapominać o aplikacjach innych twórców. Mam tu na myśli na przykład S Health Samsunga, którą dopiero niedawno udostępniono użytkownikom wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android, a nie tylko tych z serii Galaxy. Oczywiście podobnych propozycji jest cała masa, ale to nie miejsce, aby je tu wymieniać.

Od teraz Google będzie jeszcze bardziej zabiegać o uwagę osób lubiących uprawiać sport. Ma w tym pomóc istotna aktualizacja aplikacji Google Fit. Wprowadziła ona m.in. śledzenie w czasie rzeczywistym takich parametrów, jak: przebieg trasy, prędkość, tempo oraz pokonane wysokości, niezależnie od tego, czy ktoś spaceruje, biega czy jeździ na rowerze.

Pomyślano również o użytkownikach Android Wear. Od teraz Google Fit na urządzeniach pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego będzie w stanie liczyć pompki, brzuszki oraz przysiady. Wszystkie wyniki będą oczywiście dopisywane do dziennego raportu aktywności fizycznej, co pozwoli dokładnie prześledzić cały trening.

Google Fit może też współpracować z aplikacjami monitorującymi dietę (na przykład MyFitnessPal, Fatsecret, Loselt, Lifesum) oraz sen (m.in. Sleep as Android). Dzięki temu każdy użytkownik będzie miał dokładne dane o najważniejszych aspektach związanych z uprawianiem sportu oraz dbaniem o zdrowie i sylwetkę.

Źródło: Sklep Google Play