fot. Pixabay

Google rozpoczyna testy systemu Duplex w przeglądarce Chrome

Być może kojarzymy Google Duplex – to zestaw funkcji bazujących na sztucznej inteligencji, który wspiera Asystenta Google w prowadzeniu rozmów telefonicznych w imieniu użytkownika. Oczywiście w Polsce on nie działa, i zapewne jeszcze jakiś czas nie będzie. Jednak następna faza jego działania już się rozpoczęła – testy połączone z przeglądarką Chrome ruszyły w USA.

Google Duplex po raz pierwszy pojawił się na konferencji Google I/O 2018, gdzie pokazywano jego zdolności w zakresie telefonicznego zamawiania jedzenia czy też rezerwowania miejsca w restauracji na prośbę użytkownika. W tym czasie sam zainteresowany mógł zajmować się czymś innym, a o kontakt z restauracją zadbał głosowy Asystent. System ma wykroczyć poza smartfony i inteligentne głośniki, co zapowiedziano zresztą na tegorocznej imprezie Google I/O 2019. W ten sposób testy rozwiązań Duplex rozszerzyły się o przeglądarkę Chrome.

Reklama

Skoro jednak przeglądarka nie ma możliwości wykonywania rozmów telefonicznych, to jak ma pomóc swojemu użytkownikowi? Google zaczyna od automatyzacji procesu zamawiania samochodu do wypożyczenia oraz rezerwacji biletu na film w kinie. Redakcja Android Police przedstawiła, jak mogłoby to wyglądać.

Po wybraniu filmu na karcie wyszukiwania Google, panel „Kup bilety” zawiera podczas testu przycisk Asystenta Google. Za jego pośrednictwem można wybrać liczbę biletów, a potem dokonać rezerwacji konkretnych miejsc. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie swoich danych.

Sundar Pichai, szef Google, jeszcze w maju zapowiedział, że szczegóły dotyczące użycia Google Duplex w przeglądarce Chrome pojawią się w tym roku. Całkiem możliwe, że integracja Asystenta z Chrome będzie możliwa w ciągu kilku miesięcy. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie program Duplex jest rozwijany.

źródło: Android Police, 9to5goolge, Google