Reklama
Google Web Stories

Mniejszy widżet pogody w Google Discover to więcej miejsca na interesujące nas treści

Kanał informacji Google Discover doczeka się niewielkiej zmiany – zamiast szerokiego widżetu pogody, ciągnącego się od jednej krawędzi ekranu do drugiego, dostaniemy niewielką ikonkę.

Reklama

Google Discover – zmienią się detale

Dzięki przystępnemu interfejsowi, aplikacja Google stała się jedną z podstawowych, w których wielu ludzi przegląda najważniejsze nagłówki internetowych publikacji. Możliwość personalizacji tematu agregowanych artykułów umożliwia zawężenie ukazywanych treści. W ten sposób na przykład, możemy wykluczyć ze strumienia wiadomości informacje polityczne, a skupić się na newsach ze świata technologii.

Jednym z elementów ekranu Google Discover od zawsze był pasek pogodą. Widżet ten powinien wkrótce odrobinę się zmienić. Aktualnie pokazuje on temperaturę, poziom zachmurzenia nieba, informuje o szansach na opady czy o spodziewanej temperaturze następnego dnia.

Aktualny wygląd Google Discover

Najnowsza beta wyszukiwarki Google (wersja 12.8), wprowadza odświeżony widżet informacji o pogodzie. Zamiast paska na całą szerokość ekranu, w jego lewej górnej części zobaczymy niewielki „guzik” z aktualną temperaturą i piktogramem symbolizującym stan zachmurzenia lub opady.

Google Discover w wersji beta (fot. 9to5google)

Dzięki takiemu zabiegowi, lewy górny róg ekranu nie będzie już pusty, a pole wyszukiwania przestanie sprawiać wrażenie na siłę wciśniętego pod logo Google. Całość zyska na czytelności, a na karty z artykułami będzie odrobinę więcej miejsca.

Nikt nie zabiera nam prognozy pogody

Zdecydowanie większy widżet pogody nadal będzie znajdował się w zakładce Przegląd dnia. Ponadto tapnięcie w ikonkę pogody na stronie Discover przeniesie nas do pełnoekranowej pogody „z żabą”, gdzie znajdziemy znacznie więcej informacji. W moim odczuciu, to zdecydowanie zmiana na plus. Czekamy tylko na pełne wdrożenie nowego wyglądu, jako że mamy do czynienia z wersją testową Google Discover z nowym detalem.