Google Chrome w drodze na Windows 8

Reklama

Po zakupie tabletu z Windows 8, nie będziecie musieli martwić się brakiem alternatyw dla domyślnej przeglądarki internetowej systemu, Internet Explorer. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad Mozilla Firefoxem dla środowiska Metro, a dziś mamy przyjemność podzielić się wieścią, iż powstanie Google Chrome dla tabletów i komputerów z najnowszą wersją okienkowego (a może raczej kafelkowego?) oprogramowania Microsoftu.

Informacja została potwierdzona przez samo Google, którego rzecznik w następujący sposób wypowiedział się o Chrome dla interfejsu Metro:

„Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom szybkiego, prostego i bezpiecznego Chrome’a na wszystkich platformach, co obejmuje system Windows 8 w wersji zarówno pulpitowej, jak i Metro.”

Przeglądarka Metro Chrome (bo taką najprawdopodobniej będzie nosić nazwę) będzie wyposażona w interfejs zaprojektowany z myślą o obsłudze palcami.

Przypomnijmy, premiera systemu Windows 8 ma mieć miejsce pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Oprogramowanie wniesie do ekosystemu powiew świeżości w postaci dwóch interfejsów: tradycyjnego pulpitowego oraz Metro – minimalistycznego, dedykowanego tabletom i ultrabookom z ekranami dotykowymi. Windows 8 w wersji Consumer Preview został udostępniony wszystkim 29 lutego i spotkał się z mieszanymi uczuciami użytkowników. Wideo porównujące system z jego największym konkurentem, iOS na Apple iPadzie, zamieściliśmy w tym wpisie.

via SlashGear