Google Chrome może dostać nieco zmieniony interfejs | Tabletowo.pl

Google Chrome może dostać nieco zmieniony interfejs

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio Google coraz więcej uwagi poświęca swojej przeglądarce mobilnej – Google Chrome. Już do tej pory mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych nowości, a tym razem gigant chce przemodelować ekran wyboru karty.

Google ostatnio postanowiło nieco usprawnić swoją przeglądarkę internetową. Z ciekawszych nowości, jakie możemy zauważyć w Google Chrome, warto wspomnieć o adblockerze, który ma za zadanie blokować te bardziej denerwujące reklamy, a także o nowym wyglądzie, który wpisuje się w wytyczne Material Design 2.0. Tym razem gigant również skupia się na designie aplikacji.

Zmiany dotyczą ekranu, który pokazuje aktualnie otwarte karty. Do tej pory wszystkie karty były wyświetlane w sposób wertykalny, a chęć zamknięcia jednej z nich wyrażaliśmy przesuwając ją w prawo lub lewo. Google postanowiło to odwrócić i, od tej pory, karty będą wyświetlane w sposób horyzontalny (dokładnie tak samo jak otwarte aplikacje na Androidzie P), a zamknąć jedną z nich będzie można przeciągając ją w górę lub w dół. Warto wspomnieć o tym, że w górnej części ekranu dodano skrót do otwarcia karty incognito.

Po co te zmiany? Zapewne Google chce ujednolicić korzystanie z systemu, jak i swoich produktów. Tak jak wspomniałem wcześniej, w Androidzie P, w przeciwieństwie do Androida Nougat, otwarte aplikacje oglądamy przesuwając je w bok. Dokładnie w ten sam sposób będziemy mogli teraz przeglądać karty w Google Chrome.

Jeśli chcecie przetestować tę nowość, musicie się wyposażyć w Google Chrome Canary, a następnie wejść w chrome://flags i uruchomić usługę #enable-horizontal-tab-switcher.

Pobierz aplikację z Google Play

Źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona