Ważne

Nareszcie! Mobilny Google Chrome został wyposażony w adblocka

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Google pracuje nad własnym adblockiem, który zostałby zastosowany w przeglądarce Google Chrome. Nic w tym dziwnego – rozwiązania konkurencyjnie coraz częściej są wyposażone w to narzędzie. No i stało się, blocker reklam jest dostępny w mobilnej wersji Chrome’a.

Jednak na razie tylko w wersji Dev oraz Canary. Tak, jeśli chcemy korzystać z adblocka w przeglądarce Google’a, musimy się wyposażyć w którąś z tych dwóch opcji. Ja wybrałem pierwszą – Dev. Aplikacja sama w sobie nie odbiega od wersji stabilnej – da się zauważyć kilka kosmetycznych zmian, ale przede wszystkim znalazł się tam adblock.

Jednak niełatwo go włączyć. Sam musiałem poświęcić kilka chwil, żeby odnaleźć włącznik. Mogę więc Wam zaoszczędzić kilkadziesiąt sekund życia i powiedzieć, że znajdziecie go, kiedy przejdziecie następującą ścieżkę: ustawienia – ustawienia witryny – reklamy.

Adblock od Google’a działa bardzo dobrze. Blokuje to, co ma blokować – czyli reklamy. Niekiedy zdarza się tak, że jakiś blocker wpływa także na działanie włączników na stronach, a nawet całych witryn. Tutaj na szczęście tego nie doświadczymy (póki co).

W tym momencie jednak stajemy przed wyborem – czy blokować, czy nie blokować? Ile ludzi, tyle odpowiedzi. Niektórzy korzystają z adblocka wszędzie. Inni blokują treści tylko na wybranych witrynach. Niektórzy z kolei w ogóle tego nie robią. Ale która droga jest prawidłowa? Marek Pakoński na łamach Tabletowo >w swoim felietonie< opisał, jak to wygląda z jego perspektywy.

Źródło: Android Police; własne

Komentarze

 • Patryk Pala

  Niestety ale nie ma takiej opcji w ostatniej wersji aplikacji Chrome Dev ze sklepu Play…

 • Naznaczony :D

  Jeśli chodzi o mobilną Chrome, to napiszę “nareszcie”, jak wyposażą tę przeglądarkę w zawijanie tekstu znane z mobilnej Opery. Dopóki tego nie ma, androidowe Chrome dla mnie nie istnieje.
  Jeśli ktoś potrzebuje dobry mobilny bloker reklam, to proponuję Adguard. W pełnej płatnej wersji, blokuje nawet reklamy w zainstalowanych aplikacjach. W darmowej, reklamy na stronach internetowych. Nie potrzeba roota.

  —–
  Komentarz czeka na akceptację tabletowo.pl
  Kabaret.

 • Tomek pozdro

  Opera coraz gorsza się robi. A o aktualizacjach chyba zapomnieli. Tylko zawijanie tekstu mnie przy niej trzyma.

  • gumis

   Ale tak naprawdę nie istnieje dla niej poważna alternatywa. Pozostałe są dwa albo trzy kroki wstecz.

   • Paweł

    Opera Mobile i oszczędzanie pakietu danych na starym, dobrym Symbianie. To były czasy świetności! :D

   • Damian R

    Yandex browser. Moim zdaniem najlepsza w chwili obecnej mobilna przeglądarka.

 • Daniel Świder

  Ktos wie jak to sie ma do dodatkow MiuiPolska? Czy dodatki dzialaja tylko z wbudowana w telefonach przegladarka, czy z przegladarka google chrome tez?

  • Paweł

   Wydaje mi się, że działa jak najbardziej, ale głowy nie dam.
   Pozostaje sprawdzić :)

  • cukru

   Blokada reklam z dodatków MIUIPolska modyfikuje plik hosts, więc działa w całym systemie. Wszelkie przeglądarki, aplikacje itd.

 • Jacek

  U mnie po wejściu w USTAWIENIA i USTAWIENIA WITRYNY nie ma czegoś takiego jak REKLAMY…ktoś coś poradzi?

  • Paweł

   Chyba musisz czekać, aż dostaniesz aktualizacje :(
   Oczywiście mówimy o Chrome Dev/Canary?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona