Google chce wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za produkcję przyszłych Nexusów - Tabletowo.pl

Google chce wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za produkcję przyszłych Nexusów

Dołącz do dyskusji 0

Google za każdym razem zleca innemu producentowi produkcję urządzenia z serii Nexus. Odpowiedzialni za niego byli wszyscy najbardziej liczący się gracze na rynku, również ci, którzy swój złoty okres mają już za sobą (tak, mam tu na myśli twórcę pierwszego Nexusa, czyli HTC). Jednak amerykański gigant zamierza się usamodzielnić i przestać w tej kwestii polegać na innych.

CEO Google, Sundar Pichai, przekazał najbliższemu otoczeniu i osobom postronnym (dosł. colleagues and outsiders), iż przedsiębiorstwo zamierza przejąć większą kontrolę nad linią Nexus, zarówno pod względem software’owym, jak i hardware’owym. Dotychczas bowiem – jak każdy zainteresowany na pewno wie – gigant z Mountain View odpowiadał za tę pierwszą kwestię, podczas gdy samą produkcję zlecano różnym producentom.

Według najnowszych doniesień taki zabieg ma na celu wzmocnić pozycję systemu operacyjnego Android i zwiększyć jego udziały w segmencie high-endów, gdzie obecnie na wielu rynkach dominuje Apple. Ma to też przełożyć się na większe przychody z samych usług oferowanych przez Google – obecnie Amerykanie są na „łasce” użytkowników iPhone’ów, jeśli chodzi o najdroższe smartfony.

Choć Sundar Pichai nie powiedział tego wprost, to między wierszami można wyczytać, że gigantowi z Mountain View zależy na stworzeniu czegoś bardziej konkurencyjnego dla iPhone’ów. Chodzi tu przede wszystkim o osławioną już optymalizację, która sprawia, że smartfony Apple działają płynnie i szybko przez dużo dłuższy czas niż ich Androidowi odpowiednicy.

Co ciekawe, Google ma już w swoim portfolio rozwiązanie, za które jest odpowiedzialne pod każdym względem. Jest to oczywiście tablet Pixel C. Nie wiadomo jednak, jak szybko zobaczymy smartfon z logo Google na obudowie. Ostatnie doniesienia sugerują, że produkcją tegorocznych Nexusów (a mają być ponownie dwa) zajmie się HTC.

Jeśli poniesie nas fantazja, to możemy założyć, że w ten (klamrowy) sposób Amerykanie chcą zakończyć pewien rozdział i od przyszłego roku rozpoczną nowy. Przypomnę jeszcze, że nie tak dawno doszły nas słuchy, że Google ma w planach wypuszczenie własnego smartfona. Czy chodziło właśnie o Nexusa? Okaże się w najbliższej przyszłości.

Źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona