smartfon Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL (źródło: AnhEm TV)

Google Camera 7.0 już niebawem. W tle ciekawe usprawnienia

Autorskie oprogramowanie do obsługi aparatu od giganta z Mountain View jest stale rozwijane. Wielu użytkowników polubiło funkcjonalność tego narzędzia i z niecierpliwością czeka na kolejne aktualizacje apki. A tak się składa, że siódma wersja Google Camera może przynieść wiele zmian.

Warto rozpocząć od tego, że lista nowości ujrzała światło dzienne dzięki jednemu z youtuberów, który sobie znanymi kanałami dotarł do Pixela 4 i Pixela 4 XL. O szczegółach związanych z tymi smartfonami pisaliśmy dla Was tutaj. Wiele wskazuje na to, że producent nie marnował czasu i równolegle do rozwoju Androida 10, po cichu implementował też kolejne nowe funkcje w aplikację Google Camera w wersji 7.0.

Reklama

Na liście nowości warto wskazać zmianę położenia ikony spustu aparatu. Przycisk znajduje się między migawką a ikonką będącą skrótem do galerii. Nowy projekt ma w założeniu pozwolić użytkownikom zobaczyć więcej z tego, co zdecydują się zarejestrować. Kolejną zmianą jest dodanie opcji regulowania poziomu ostrości w trybie Night Sight. Producent miał też poprawić komfort nawigowania z wykorzystaniem suwaka zoomu. Kończąc, warto odnotować też, że użytkownik może zainicjować nagrywanie materiału wideo poprzez naciśnięcie i przytrzymanie spustu migawki. Ciekawostką jest to, że zarejestrowane w ten sposób wideo zaoferuje rozdzielczość 720p.

Prawdziwe zdjęcia Google Pixel 4. Jest podwójny aparat, ale nie ma dwukolorowej obudowy

Spekuluje się, że urządzenia z linii Pixel 4 zostaną oficjalnie zaprezentowane 15 października. Nie można wykluczyć scenariusza, wedle którego właśnie wtedy użytkownicy otrzymają możliwość oficjalnego pobrania aplikacji w nowej, siódmej wersji. Na ten moment nie wiadomo, które smartfony zostaną sklasyfikowane jako kompatybilne z oprogramowaniem, jednak nie byłbym zbyt zdziwiony tym, gdyby w niedalekiej przyszłości pojawiły się nieoficjalne porty oprogramowania, które pozwoliłyby zapoznać się z Google Camera szerszej publiczności.

źródło: XDA Developers