Android TV 10 na dobrej drodze do premiery w 2019 roku

Podczas gdy przede wszystkim interesujemy się tym, czy nasz smartfon dostanie aktualizację do Androida 10 czy też nie, czekają na nią także właściciele telewizorów z Android TV. Dobra wiadomość jest taka, że nowy system na domowe ekrany powinien mieć premierę jeszcze tego roku.

Dla programistów, którzy tworzą aplikacje na Android TV, powinny być wkrótce dostępne zestawy deweloperskie zawierające miniprzystawkę ADT-3, która ułatwi pisanie programów pod Android TV 10. W ubiegłym roku podobne paczki mogli zamawiać programiści chcący tworzyć apki pod Androida 9.0 Pie.

Reklama

O przyszłości Android TV powiedziano co nieco na niedawno zakończonych targach IBC 2019. Potwierdzono wtedy, że aktualizacja tego systemu dla smart TV jest „na dobrej drodze” do wydania jeszcze przed końcem 2019 roku. To ciekawa deklaracja, biorąc pod uwagę fakt, że nowe wersje Android TV nie trzymają się tej samej osi czasu, co w systemie dostępnym dla smartfonów – raz premiery „telewizyjnego systemu” mogą być wcześniej, a raz później, i nikt nie będzie robił z tego kwestii.

Android TV z funkcjami, które pozwolą na oszczędzanie danych

Zestaw deweloperski ADT-3 powinien być dostępny dla chętnych od października tego roku, a pierwsze telewizory z zainstalowanym „na start” Androidem TV 10 trafią do sklepów w pierwszej połowie 2020 roku. Informacja nie zawierała w sobie żadnych danych dotyczących tego, który producent jako pierwszy zaprezentuje smart TV z nowym systemem. Wiadomo, że NVIDIA przymierza się do pokazania kolejnego urządzenia SHIELD TV, ale trudno stwierdzić, kiedy można się go spodziewać.

Podobnie jak w przypadku smartfonów, Google będzie wymagać od producentów smart TV dwóch większych aktualizacji systemu operacyjnego zamiast trzech.

Nvidia Shield TV – Android TV z rozbudowanymi funkcjami gamingowymi (recenzja)

źródło: 9to5google przez Phone Arena