Xiaomi Mi Box 4c (fot. Xiaomi)

Android TV z funkcjami, które pozwolą na oszczędzanie danych

Materiały wideo, zwłaszcza te w wysokiej rozdzielczości, potrafią dość sprawnie wyczerpać limit danych. W związku z tym, nadchodzące zmiany w Android TV naprawdę cieszą.

Nowe możliwości oszczędzenia danych

Android TV świetnie radzi sobie na niedrogich przystawkach do telewizorów, zapewniając bogaty zestaw funkcji smart TV. Wystarczy kupić chociażby jedno z urządzeń Xiaomi, aby zyskać wygodny dostęp do YouTube’a, HBO Go, Netflixa, Spotify i innych usług. Wszystko to często podane jest w atrakcyjnym wizualnie opakowaniu z dołączonym pilotem do wygodnego poruszania się po interfejsie.

Reklama

System operacyjny Google dostępny jest również na wybranych modelach telewizorów, co w połączeniu z tanimi przystawkami, czyni go dość popularną platformą. Wielu fanów zyskał on szczególnie w Indiach i to właśnie przede wszystkim dla mieszkańców tego kraju kierowane są nowe funkcje. Google chce w ten sposób pomóc użytkownikom, którzy nie mają dostępu do dużych pakietów danych i szybkiego internetu.

(fot. Google)

Google twierdzi, że nowe możliwości oszczędzania danych powinny przełożyć się na odczuwalnie mniejsze zużycie pakietu internetowego i nawet trzykrotnie wydłużyć czas oglądania. Ponadto, użytkownicy Android TV zyskają dostęp do funkcji alertów o przekroczeniu wyznaczonego limitu danych, co w założeniach ma pozwolić na przerwanie oglądania, gdy zostanie wyczerpany dostępny pakiet.

Firma wspomina jeszcze o dodatkowych opcjach. Po pierwsze, Android TV otrzyma wbudowany zestaw instrukcji, które krok po kroku pokażą, jak nawiązać połączenie za pomocą mobilnego hotspotu. Po drugie, użytkownik będzie mógł ściągnąć materiał na swój smartfon, aby następnie przesłać go bezprzewodowo na ekran telewizora.

Nowości dostępne już niebawem

Jak już wspomniałem, funkcje skierowane są dla mieszkańców Indii i to właśnie oni jako pierwsi będą mogli z nich skorzystać. Następnie opcje oszczędzania danych wdrożone zostaną u wszystkich użytkowników na całym świecie.

Wśród urządzeń, które wkrótce powinny zapewnić dostęp do nowych funkcji, znajdują się przystawki Xiaomi. Nowości pojawią się jeszcze na sprzęcie TCL i MarQ by Flipkart. Niewykluczone, że lista zostanie rozszerzona o kolejnych producentów, którzy oferują przystawki i telewizory działające pod kontrolą Android TV.

źródło: Engadget, Google Blog