Gogle VR od Panasonic wyglądają jak okulary spawacza. Ale jako pierwsze mają HDR

Panasonic zaprezentował dzisiaj pierwsze na świecie okulary VR obsługujące technologię HDR w ultra wysokiej rozdzielczości UHD. Dodatkowo ich konstrukcja odbiega od tego, co zwykle prezentują gogle wirtualnej rzeczywistości.

Reklama

W oczekiwaniu na rewolucję 5G wielu producentów przymierza się do premier urządzeń, w których będzie można skorzystać z szybkiej wymiany danych i przetwarzania ich w chmurze, bez polegania na przyśpieszeniu sprzętowym. Ma się to między innymi objawić większą dostępnością zestawów VR, oferujących znakomitą jakość obrazu i nie będących jednocześnie ciężkimi hełmami, powodującymi fizyczne zmęczenie podczas ich użytkowania.

Reklama

Właśnie na takich założeniach bazuje projekt okularów VR od Panasonica. We współpracy z firmą Kopin Corporation, opracowano gogle zawierające w sobie podstawy technologii audio i wideo stosowanych w rożnych produktach japońskiego przedsiębiorstwa, takich jak telewizory, zestawy muzyczne Technics czy aparaty Lumix. W ten sposób powstały lekkie okulary wirtualnej rzeczywistości zapewniające znakomite wrażenia, i jednocześnie zapewniające wysoki komfort użytkowania.

Ich główne cechy to:

  • wyświetlanie obrazu w UHD i HDR dzięki panelom micro OLED
  • dźwięk wysokiej jakości o szerokim zakresie częstotliwości uzyskany dzięki dynamicznemu sterownikowi Technics
  • kompaktowy i lekki korpus z modułem optycznym powstałym przy współpracy Panasonic z Kopin Corporation i 3M Company

Sam fakt ukazywania rzeczywistości wirtualnej w HDR i UHD jest dość znamienny, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewielkie gabaryty okularów Panasonica. Sprzęt prezentuje się nad wyraz ciekawie, więc nie dziwne, że wielu chętnie wypróbowałoby jego możliwości.

Na razie okulary można oglądać wyłącznie na targach CES 2020 w Las Vegas. Panasonic może przekazać informację o ewentualnej sprzedaży gadżetu w późniejszym terminie, albo… nigdy. Z takimi projektami nigdy nic nie wiadomo ;)

źródło: informacja prasowa