Godfall

Godfall wyłącznie na PlayStation 5 oraz Epic Games, ale tylko przez jakiś czas

Gra akcji nowej generacji – Godfall, znajdzie się wyłącznie na konsoli Sony PlayStation 5 oraz na platformie Epic Games, na komputerach osobistych. Otrzymaliśmy jednak potwierdzoną przez Sony informację, że tytuł wprawdzie jest grą ekskluzywną, ale będzie nią tylko na jakiś czas, zanim być może pojawi się na Xbox Series X|S.

Przywdziewaj legendarne pancerze i pokonuj zastępy wrogów w nowej grze akcji z rozbudowanym systemem łupów na PlayStation 5.

– tak o Godfall czytamy na oficjalnej karcie gry na stronie PlayStation.

Godfall to gra akcji nowej generacji, która zabierze nas w świat fantasy. Gracz będzie mieć możliwość toczyć widowiskowe walki z perspektywy trzeciej osoby. Gdy odniesie w nich zwycięstwo, zgarnie łup, do którego zaliczać się będą legendarne pancerze. Pomyślcie może o tym jak o Destiny w formie hack-and-slash. Albo po prostu o Warframe. Nie zabraknie oczywiście wątku fabularnego i misji.

Godfall

Przyznam jednak, że od samego początku Godfall nie wzbudza we mnie żadnych emocji. Odnoszę wrażenie, że jest wszystkim i niczym. Brakuje mu własnego charakteru, a fragmenty z rozgrywki nie wyglądają zachęcająco. Czas pokaże, jak z tą grą będzie naprawdę. Pierwszych opinii możemy spodziewać się już za parę dni, 12 listopada 2020 roku, kiedy to gra stanie się dostępna dla posiadaczy PlayStation 5.

Godfall może pojawić się na Xbox Series X|S

Tymczasem, jeżeli zastanawialiście się, czy Godfall trafi również na platformy Microsoftu, czyli Xbox Series X oraz Xbox Series S – mamy dobrą wiadomość. Tak się może stać. I nie zajmie to prawdopodobnie roku, jak w przypadku ewentualnej przesiadki z Epic Games na Steam.

Sony za sprawą powyższego zwiastuna ujawniło, że Godfall jest tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 5 – w sensie konsolowym ekskluzywnym, bo dostępna będzie także na PC. Ale jak podano w ostatnich sekundach filmiku, po 12 maja 2021 roku możemy spodziewać się gry na Xbox Series X|S.

Zatem Godfall jest jedynie ekskluzywne dla konsoli Sony przez 6 miesięcy. Dla Epic Games ta ekskluzywność jest bodaj dwa razy dłuższa. Ale czy jej koniec rzeczywiście oznacza premierę gry u konkurencji? Trudno byłoby sobie tego odmówić.

Co Wy sądzicie o Godfall?

Zobacz też: