Goclever Hybrid - ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa - Tabletowo.pl

Goclever Hybrid – ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Goclever Hybrid - ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa Nowości

Jestem pewna, że niewielu z Was pamięta kiedy na rynku pojawiło się pierwsze urządzenie łączące w sobie cechy tabletów i netbooków, czyli tablet z możliwością podłączenia klawiatury, będącej jednocześnie stacją dokującą. Prekursorem tego typu hybryd był, jak łatwo zgadnąć, Asus, który swoje pierwsze dziecko, Asusa Transformer TF101, zaprezentował dwa lata temu (jak to szybko minęło!) – w styczniu 2011 roku. Do dziś na polskim rynku nie zadebiutował żaden tańszy odpowiednik urządzenia, pochodzący od firm znanych z budżetowego sprzętu. Wkrótce jednak to się zmieni za sprawą hybrydy Goclever Hybrid.

Pierwsza hybryda w ofercie firmy Goclever wzornictwem do złudzenia przypomina produkty tajwańskiego Asusa. Czy podobnie jest z parametrami technicznymi? Goclever Hybrid pracuje dzięki dwurdzeniowej jednostce centralnej Rockchip RK3066 o częstotliwości taktowania 1,6GHz z 1GB RAM, a jego systemem operacyjnym jest Android 4.1 Jelly Bean.

Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n. Na jego pokładzie nie zabraknie wyjścia miniHDMI, portu microUSB, 3.5 mm jacka audio, kamerki oraz aparatu 3 Mpix.

Tablet został wyposażony w akumulator o pojemności 6500 mAh. Warto jednak zauważyć, że klawiatura Hybrid Dock oferuje dodatkową baterię o pojemności 8000 mAh, dzięki której czas pracy zestawu ulega znacznemu wydłużeniu – w trybie przeglądania sieci ma pracować do ok. 15 godzin. Stacja dokująca posiada także dwa porty USB. Waga zestawu to 1,37 kg.

Goclever Hybrid ma trafić do sprzedaży w lutym, a jego cena (za zestaw tablet + klawiatura) ma wynosić ok. 1200 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, iż za nowy egzemplarz Asusa Transformer TF101 ze stacją (dwurdzeniowa Tegra 2, 32GB pamięci, GPS) przyjdzie nam zapłacić ok. 1800 złotych, sami sobie musicie odpowiedzieć na pytanie, który sprzęt bardziej opłaca się kupić.

Zapomniałabym. Nieco później na rynku ma zadebiutować także Goclever Hybrid z 3G.

Tabletowo.pl Goclever Hybrid - ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa Nowości   Tabletowo.pl Goclever Hybrid - ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa Nowości   Tabletowo.pl Goclever Hybrid - ciekawa hybrydowa alternatywa dla Transformerów od Asusa Nowości

Dzięki marekbn za podesłane info! ;)

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona