Przeprojektowana aplikacja Gmail na iOS dostaje obsługę przydatnych gestów

Google nieco ociągało się z wprowadzeniem gestów odnoszących się do pojedynczych wiadomości e-mail dla właścicieli iPhone’ów i iPadów. Tym bardziej było to dziwne, bo przecież system iOS jest bardziej nastawiony na obsługę gestami niż Android, w wielu wypadkach nadal wyświetlający wszędzie przyciski nawigacyjne.

Podczas przeciągania wiadomości e-mail w lewo lub prawo w aplikacji Gmail, użytkownicy iOS będą mogli zdecydować, czy chcą ją zarchiwizować, wyrzucić do kosza, oznaczyć jako przeczytaną, odłożyć do przeczytania na później czy też przenieść do innego folderu.

Reklama

Takie usprawnienie mocno przyspiesza radzenie sobie z zadaniami, bo nie będzie już trzeba otwierać dodatkowego menu dla każdego maila, by zdecydować, co z nim zrobić. W Ustawieniach łatwo przyporządkujemy gesty w lewo i w prawo do najczęściej wykonywanych przez nas akcji.

 

Oprócz tego, aplikacja Gmail może zrobić dobry użytek z funkcji 3D Touch lub dłuższego naciśnięcia wiadomości, by wywołać podręczny panel z opcjami działań dla maila.

Nowy Gmail na iOS to także szybki podgląd załączników (coś, co przejęto z zamykanego w tym miesiącu Inboksa), przełączanie się między kontami osobistymi i służbowymi i odświeżony wygląd. Zapewne wprowadzone funkcje zapewne spodobają się tym, którzy używają Gmaila jako klienta poczty e-mail na swoich iPhone’ach i iPadach.

 

źródło: Google przez fonearena