Gmail od teraz da Ci wygodniejszy dostęp do opcji personalizacji
(fot. Tabletowo.pl)

Gmail od teraz da Ci wygodniejszy dostęp do opcji personalizacji

Google ogłosiło wprowadzenie nowego menu ustawień do webowego Gmaila. W założeniach użytkownik ma otrzymać wygodniejszy i szybszy dostęp do opcji konfiguracji wyglądu.

Menu szybkich ustawień w Gmailu

Obecnie po kliknięciu na ikonę koła zębatego w Gmailu wyświetla się niewielkie menu, z poziomu którego można przejść do personalizacji m.in. układu interfejsu, skrzynki odbiorczej, motywu czy okna ze wszystkimi ustawieniami. Nowe podejście zaproponowane przez Google polega na wyciągnięciu wybranych opcji na pierwszy plan i rozbudowaniu całego menu.

W nowej wersji układ interfejsu (domyślny, kompaktowy, wygodny), motywy, typ skrzynki (ustalanie priorytetu i organizowania wiadomości e-mail), a także dodatkowe okienka do wyświetlania treści wiadomości wybierzemy bez konieczności opuszczania menu szybkich ustawień. Wszystkie wymienione funkcje dostępne są bezpośrednio z menu, a dodatkowo wprowadzone zmiany są natychmiast nanoszone na Gmaila, co umożliwia ich szybki podgląd.

Gmail od teraz da Ci wygodniejszy dostęp do opcji personalizacji

Google podkreśla, że aktualizacja wprowadza tylko łatwiejszy dostęp do wybranych ustawień Gmaila. Nie ma nowych ustawień, a obecne konfiguracje skrzynek użytkowników nie zostaną zmienione. Ponadto, nadal bardziej zaawansowane ustawienia znajdują się w oddzielnej karcie, do której przechodzimy klikając na „Zobacz wszystkie ustawienia” w menu szybkich ustawień.

Aktualizacja jest już wdrażana

Nie mamy do czynienia z dużą zmianą, ale wygodniejszy i szybszy dostęp do opcji personalizacji powinien pozytywnie wpłynąć na komfort korzystania z Gmaila. Dodatkowo, mniej zaawansowani użytkownicy mogą w końcu dowiedzieć się o bardziej rozbudowanych możliwościach konfiguracji skrzynki, które do tej pory nie znajdowały się na pierwszym planie i wymagały wykonania większej liczby kliknięć.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Jak informuje zespół rozwijający Gmaila, aktualizacja skierowana jest do użytkowników G Suite, a także dla wszystkich zwykłych kont. Zmiany są już wdrażane w webowym wydaniu Gmaila, ale w związku z tym, że proces jest przeprowadzany stopniowo, to nie wszyscy od razu zobaczą nowe menu szybkich ustawień. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać,  aż Google aktywuje zmiany na naszym koncie.

Polecamy również:

Na szczęście to tylko testy: YouTube zaczyna pokazywać wyniki z wyszukiwarki Google

źródło: Google