Gmail kolejną aplikacją na Androida pobraną 5 miliardów razy ze sklepu Google Play

Miliard pobrań jakiejś aplikacji w sklepie Google Play oczywiście jest sporym osiągnięciem, ale najlepsi mają na koncie znacznie więcej instalacji. Swój rekord pobił właśnie Gmail, którego licznik pobrań przekroczył 5 miliardów.

Aplikacji, które zostały zainstalowane ponad miliard razy jest w sklepie Google około 30. Jednak tych, które mogą pochwalić się 5-miliardowym wynikiem, jest zaledwie kilka. W tej niewielkiej grupce znajdują się: YouTube, Mapy Google oraz Wyszukiwarka Google. To tego elitarnego klubu dołączył właśnie Gmail.

Reklama

Chociaż Gmail może nie być pierwszym wyborem dla wszystkich, jeśli chodzi o wybór klienta poczty e-mail, to większość użytkowników smartfonów działających na Androidzie, na jakimś etapie użytkowania telefonu używa tego programu. Choć alternatyw nie brakuje, to trzeba przyznać, że konkurencja nie jest zbyt silna. Google wystrzega się nawet wewnętrznego rozbicia, bo jakiś czas temu zamknął projekt Inbox – moim zdaniem świetny.

Dodatkowo, Gmail jest w wielu wypadkach fabrycznie instalowany na urządzeniach z Androidem, więc zdecydowana większość z tych pięciu miliardów pobrań jest dokonywana przez producentów smartfonów i tabletów, a nie przez użytkowników.

Choć sposób dotarcia do progu 5 mld instalacji jest bardzo ważny, to na razie tylko aplikacje Google mogą poszczycić się taką statystyką. Facebookowi i WhatsAppowi jeszcze trochę brakuje do wejścia na ten szczyt.

Nadchodzą większe zmiany w Gmailu. Dynamiczne maile dostępne na początku lipca

źródło: własne, dzięki Android Police