głośnik bezprzewodowy Sharp GX-BT480 (fot. Sharp)

Nowe głośniki bezprzewodowe Sharpa nie boją się wody, współpracują z asystentami głosowymi i są już dostępne w Polsce

O Sharpie pisaliśmy głównie w kontekście nowych smartfonów, które marka wypuszcza regularnie. Niektóre z nich trafiły do sprzedaży również w Polsce. Firma zaczęła jednak wprowadzać na nasz rynek także inne urządzenia. Dwa dni temu zaanonsowała nowe radioodbiorniki, w tym jedno radio internetowe, natomiast dziś trzy głośniki bezprzewodowe, które nie boją się wody i współpracują z asystentami głosowymi.

Pierwszy z modeli, Sharp GX-BT180, dysponuje mocą 14 W i może na jednym ładowaniu pracować do 10 godzin. Odtwarzany przez niego dźwięk jest monofoniczny. Drugi z głośników, Sharp GX-BT280, ma natomiast moc już 20 W, odtwarza dźwięk w stereo i będzie grać na pojedynczym ładowaniu do 12 godzin.

Ostatni z wprowadzonych dziś do sprzedaży w Polsce głośników, Sharp GX-BT480, dysponuje zaś mocą aż 40 W i akumulatorem, który zapewni nawet do 20 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Model ten, podobnie jak Sharp GX-BT280, również odtwarza dźwięk stereofoniczny, a do tego oferuje też trzystopniowy equalizer.

głośnik bezprzewodowy Sharp GX-BT480 (fot. Sharp)

Wszystkie trzy głośniki mogą odtwarzać dźwięk bezprzewodowo za pośrednictwem modułu Bluetooth, natomiast Sharp GX-BT280 i Sharp GX-BT480 także po połączeniu przewodem do urządzenia wyjściowego (złącze AUX 3,5 mm). Każdy z modeli może również posłużyć jako zestaw głośnomówiący, ponieważ dysponuje też mikrofonem.

Wszystkie głośniki są również kompatybilne z asystentami głosowymi, czyli m.in. Asystentem Google i Siri. Obudowa każdego z modeli spełnia kryteria standardu IP56, więc jest odporna na zachlapania, jednak na całkowite zanurzenie w wodzie już niekoniecznie. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem portu microUSB. Urządzenia uzbrojono także w funkcję, która automatycznie je wyłącza, jeśli przez dłuższy czas użytkownik z nich nie korzysta – dzięki temu ogranicza się zużycie energii.

Rekomendowane ceny

Polecamy również:

Sharp wprowadza do Polski nowe radioodbiorniki, w tym jedno radio internetowe

Źródło: informacja prasowa