radio Sharp DR-450 (fot. Sharp)

Sharp wprowadza do Polski nowe radioodbiorniki, w tym jedno radio internetowe

W drugiej połowie 2018 roku Sharp oficjalnie powrócił na europejski rynek smartfonów, a w samej Polsce jego inteligentne telefony zadebiutowały w sprzedaży pod koniec ubiegłego roku. Tym razem marka wprowadza jednak do naszego kraju urządzenia z innego segmentu, a konkretniej mówiąc – trzy nowe radioodbiorniki, w tym jedno radio internetowe.

Chociaż radio nie jest już tak ważnym medium, jak w XX wieku, to nic nie wskazuje na to, aby miało ono w najbliższej przyszłości odejść do lamusa. Rynek chętnie przyjmie kolejne radioodbiorniki, ponieważ cały czas jest na nie popyt i zapotrzebowanie.

Reklama

Radio Sharp DR-450 i DR-S460

Sharp ogłosił dziś, że do sprzedaży w Polsce trafiają trzy modele: DR-450, DR-S460 i DR-I470. Dwa pierwsze to cyfrowe radioodbiorniki, które charakteryzują się prostym, ale jednocześnie eleganckim designem. Ich obudowa jest wykonana z drewna, natomiast przód pokrywa aluminium. Na froncie znajduje się też wyświetlacz LCD z regulacją jasności podświetlenia. Oczywiście nie zabrakło także teleskopowej anteny.

Sharp DR-450 i DR-S460 wyposażono również w tuner DAB/DAB+/FM i RDS. Drugi z modeli oferuje dodatkowo moduł Bluetooth, dzięki któremu można odtwarzać za jego pośrednictwem muzykę ze smartfona czy tabletu, a także możliwość zapisania w pamięci nawet 60 stacji radiowych.

Sharp DR-450 ma monofoniczny głośnik, natomiast Sharp DR-S460 dysponuje mocą 30 W i oferuje dźwięk stereo. Do obu modeli można także podłączyć źródło dźwięku za pośrednictwem złącza AUX 3,5 mm.

Radio Sharp DR-I470

Jak już wspomniałem, jest to radioodbiornik internetowy. Dzięki modułowi Wi-Fi można połączyć go z siecią i mieć za jego pośrednictwem dostęp do nawet 10000 internetowych stacji radiowych. Na kolorowym ekranie o przekątnej 2,4 cala wyświetlana jest – oprócz godziny i daty – prognoza pogody i informacje o słuchanej stacji. Urządzenie oferuje również tuner DAB/DAB+/FM i moduł Bluetooth oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Radiem Sharp DR-I470 można także sterować za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Ceny

  • Sharp DR-450 – 399 złotych; dostępne kolory: brązowy, biały, szary, czarny
  • Sharp DR-S460 – 469 złotych; dostępne kolory: biały, szary, czarny
  • Sharp DR-I470 – 599 złotych; dostępne kolory: biały, szary, czarny

Źródło: informacja prasowa