Globalna premiera Bixby - inteligentnego asystenta Samsunga 19

Globalna premiera Bixby – inteligentnego asystenta Samsunga

Dobre wieści dla mieszkających w Wielkiej Brytanii i Australii. Samsung uruchamia właśnie swojego głosowego asystenta tam, oraz w niemal 200 innych krajach. Użytkownicy Samsungów Galaxy S8 i Galaxy S8+ mogą teraz zainstalować go i wydawać komendy po angielsku.

Właściwie, to stawialiśmy na taki scenariusz wydarzeń: nie tak dawno po przeciekach sugerujących, że Bixby może być udostępniony globalnie, założyłem, że Samsung udostępni inteligentnego asystenta jeszcze przed prezentacją Galaxy Note 8 lub będzie to częścią show. Jak się okazuje, Koreańczycy stwierdzili, że nie będą „mieszać”, i zdecydowali się na wypuszczenie Bixby’ego na globalne rynki już dzisiaj.

To dobry ruch, gdyż firma uniknęła w ten sposób niewygodnych pytań na konferencji Note’a 8, dotyczących tego, dlaczego zalety Bixby są tak często podkreślane, a nic nie słychać o jego wejściu do krajów innych niż Korea Południowa i USA.

https://twitter.com/SamsungSLife/status/899327972729122816

Samsung zaanonsował premierę głosowego pomocnika na Twitterze, słowami: „Przygotuj się na inteligentny sposób korzystania z telefonu”. Oczekuje się, że na premierze Galaxy Note 8 osobną część prezentacji otrzyma właśnie Bixby. Możliwe, że poznamy wtedy kilka nowych funkcji tego asystenta. Jeśli ma on stanowić realną konkurencję dla Google Assistant i Siri od Apple, musi oferować przynajmniej taką samą, jak nie lepszą, funkcjonalność.

Po aktualizacji wszystkich aplikacji powiązanych z Bixby (a trochę ich jest), asystenta można przywołać bocznym, dedykowanym temu rozwiązaniu przyciskiem fizycznym w SGS 8 i Galaxy S8+. Po zapoznaniu się z kilkoma instrukcjami, uaktywnienie go odbywa się też głosowo, po wypowiedzeniu frazy „Hi, Bixby” – oczywiście po angielsku.

Ciekawe, kto pierwszy wprowadzi pełną obsługę głosową smartfonów w naszym kraju. Czy uda się to Samsungowi, czy też Asystent Google wcześniej ujarzmi nasz szeleszczący słowiański język? Ostatnio pojawiła się nawet specjalna petycja, która ma uświadomić gigantowi z Mountain View, że taka jest wola ludu.

źródło: TechRadar