Gionee Marathon M5 z akumulatorem o pojemności 6020 mAh doczekał się wersji Lite

Coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie na rynek wersji Lite danego urządzenia. Zrobili to już Huawei modelem P8 Lite czy Oppo R7 Lite. Jest to ciekawe zjawisko, ponieważ użytkownicy otrzymują niewiele słabsze urządzenie (ale nadal przyzwoite) w nieco niższej cenie. Wygląda na to, że rozwiązanie to może stać się powszechnie stosowane, o czym świadczy fakt, że i Gionee postanowił zaprezentować wersję Lite modelu Marathon M5, wyposażonego oryginalnie w akumulator o pojemności 6020 mAh.

Reklama

Oczywiście dopisek Lite oznacza, że doszło do „odchudzenia” nowego urządzenia. W przypadku Gionee Marathon M5 Lite postanowiono przede wszystkim zamontować baterię o 2020 mAh mniejszą, czyli 4000 mAh. Jednak to nie koniec zmian względem oryginału. Zmniejszył się także wyświetlacz, z 5,5 do 5 cali oraz zmieniła się technologia, w jakiej został wykonany – z AMOLED na IPS. Rozdzielczość została za to ta sama, czyli HD (720×1280).

Procesor, czyli czterordzeniowy MediaTek MT6735 odpowiada za działanie zarówno Gionee Marathon M5, jak i wariantu Lite. W tym drugim modelu wspiera go jednak tylko 1 GB RAM, a nie 2 GB lub 3 GB jak w pierwowzorze. Pamięć na pliki wynosi w obu smartfonach 16 GB (w mocniejszej odsłonie pierwowzoru jest to 32 GB). Producent zdecydował się także na zamontowanie trochę słabszego aparatu głównego (8 Mpix vs. 13 Mpix), lecz kamerka na przodzie pozostała taka sama, czyli 5 Mpix.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe udogodnienia, to na pokładzie Gionee Marathon M5 Lite znalazły się jeszcze: możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB (slot hybrydowy, czyli 2 x SIM lub 1 x SIM + 1 x microSD), LTE oraz system operacyjny Android 5.1 Lollipop z nakładką producenta Amigo 3.0. Zabrakło niestety czytnika linii papilarnych.

Metalowa obudowa unibody Gionee Marathon M5 Lite ma wymiary 143×69,9×8,5 mm, a całość waży 182 gramy. Smartfon kosztuje 999 juanów chińskich, czyli około 630 złotych (po dodaniu podatku około 775 złotych).

Na koniec jeszcze dodam, że to nie koniec wariantów Gionee Marathon M5. 21 grudnia ma nastąpić prezentacja modelu z „Plusem” w nazwie (równie powszechne zjawisko), lecz aktualnie nie posiadamy żadnych szczegółów na jego temat.

Źródło: Gionee