Ważne

Oppo rozbudowuje rodzinę smartfonów o model R7 Lite ze Snapdragonem 615

W połowie maja Oppo zaprezentowało modele R7 i R7 Plus, które miesiąc po oficjalnej premierze trafiły do międzynarodowej sprzedaży. Teraz ta rodzina smartfonów powiększyła się o kolejnego przedstawiciela. Tym razem jest to model Lite, który charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Co zostało w nim zmienione względem pełnej wersji?

Oppor R7 Lite to propozycja z nieco niższego szczebla niż R7 i R7 Plus. Największą różnicą jest rozdzielczość ekranu AMOLED – w nowości wyświetlacz oferuje 1280 x 720 pikseli. Moim zdaniem nie będzie to wielka starta. Przede wszystkim na rezygnacji z Full HD zyska wydajność oraz bateria 2320 mAh, wspierająca standard szybkiego ładowania (ładowarka VOOC w zestawie).

Niższa cena spowodowała spadek ilości pamięci operacyjnej z 3 do wystarczających 2 GB. Na szczęście niezmieniony pozostał ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615 z Adreno 405, 16 GB pamięci wbudowanej oraz aparaty 13 i 8 Mpix. Oppo R7 Style ma preinstalowany Color OS 2.1, bazujący na Androidzie 5.1, podczas gdy pierwowzór nadal działa na 4.4 KitKat i czeka na aktualizację do Lollipopa. Przejdźmy jeszcze na chwilę do tematu łączności. R7 Style zapewnia dual SIM, LTE, Bluetooth 4.0, GPS, 802.11 b/g/n i wsparcie dla USB OTG.

oppo-r7-lite

Oppo R7 Lite będzie do nabycia w srebrnej lub złotej wersji kolorystycznej, a wymiary obudowy prezentują się następująco: 143 x 71 x 6,3 mm. Aktualnie pierwsze oferty sprzedaży pojawiły się w Indiach, nam jak zwykle przyjdzie poczekać nieco dłużej. Cena ma wynosić około 280 euro. W tej kwocie otrzymalibyśmy bardzo smukły smartfon o dobrych podzespołach, więc wydaje się to być całkiem ciekawe urządzenie.

źródło: Oppo, Ofanstore przez GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona