Gigabyte Aorus Project Stealth
źródło: Gigabyte

AORUS – koniec z plątaniną kabli

Producenci płyt głównych, jak i obudów komputerowych, z każdym kolejnym rokiem ułatwiają nam, użytkownikom budowę komputera pod wieloma możliwymi względami. Jak się okazuje, Gigabyte AORUS ma jeszcze lepszy sposób, na ułatwienie zadania dla osób składających komputer, który zapewni czystsze konfiguracje. Sami zobaczcie AORUS Project Stealth.

Gigabyte AORUS Project Stealth zapewni koniec plątaniny kabli

Nadchodzące komponenty AORUSA mogą okazać się naprawdę przełomowe pod względem możliwości aranżacji okablowania w środku komputera. Już od kilku lat producenci eksperymentują z ustawieniem portów, takich jak SATA czy 24-pin. Gigabyte AORUS na swojej tablicy Twittera przedstawił pomysł płyty głównej, obudowy, jak i karty graficznej, które są ze sobą kompatybilne. Połączone razem sprawią, że na widoku w środku peceta nie będzie w ogóle kabli.

Obecne rozwiązania powodują, że nawet bardziej doświadczony w składaniu komputerów użytkownik musi poświęcić wiele godzin, aby całość prezentowała się jak najlepiej. Koncepcyjne produkty Gigabyte AORUS z serii Stealth będą idealne dla fanów czystych konfiguracji.

Gigabyte Aorus Project Stealth
źródło: Cowcotland

Wszystkie wtyczki na prawym boku obudowy ustawione są poziomo – 24-pinowa dla przedniego panelu USB 3.0 oraz 6 portów SATA. Na tylnym panelu widzimy także baterię CMOS, wtyczkę audio dla przedniego panelu obudowy, a także piny do diod HDD/SSD czy przycisków zasilania oraz resetu. Ponadto 12-pinowe złącze EPS znajduje się na rewersie płyty głównej, gdzie jest odpowiednie wcięcie. W płycie dosłownie każdy możliwy port jest tak ukryty, aby nie był widoczny w środku obudowy.

Trzecim produktem Gigabyte AORUS Project Stealth jest karta graficzna. Producenci najczęściej ustawiają złącza zasilania od strony zewnętrznej. Jak się okazuje, GPU z Project Stealth ma mieć złącza zasilania w wewnątrz, obok złącza PCI-Express.

Gigabyte Aorus Project Stealth
źródło: Cowcotland

Zestaw Gigabyte AORUS będzie dedykowany fanom minimalizmu, a także idealnej konfiguracji komputera, gdzie każdy pojedynczy przewód jest całkowicie schowany. Więcej informacji na temat Project Stealth dowiemy się w ramach targów CES 2022, które mają odbyć się na początku stycznia.