GFXBench częściowo potwierdza specyfikację Alcatela Idol 4 Pro

Idol 4 Pro nazywany jest przez Alcatela supersmartfonem. Do tej pory mogliśmy się jednak tylko domyślać, jak adekwatne jest to słowo w stosunku do tego modelu. Jego specyfikacja techniczna bowiem nie była jeszcze potwierdzona. Teraz się to zmienia, lecz niestety nie obyło się bez rozczarowania.

Wcześniejsze przecieki potwierdzają się aż i tylko w (około) 99%. Idol 4 Pro, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie zostanie bowiem wyposażony w 4 GB, a w zaledwie 2 GB RAM – tak przynajmniej sugeruje GFXBench. Ogromna szkoda, ponieważ smartfon zapowiadał się na godnego rywala dla świetnego HP Elite x3. Niestety, z taką ilością pamięci operacyjnej wypada pod tym względem gorzej nawet od Lumii 950 i 950 XL, posiadających 3 GB RAM.

Pozostałe parametry Idol 4 Pro, podawane przez GFXBench, prawie w całości pokrywają się z wcześniejszymi przeciekami. Smartfon zostanie więc wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 20 Mpix, kamerkę 9 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Windows 10 Mobile.

Alcatel Idol 4 Pro

W danych, podawanych przez benchmark, możemy zobaczyć jednak kilka błędów, jak brak modułu GPS czy Wi-Fi, co jest oczywiście niemożliwe. Zastanawiająca jest również nieobecność NFC. Dlatego też możemy wierzyć (albo raczej mieć nadzieję), że ostateczna specyfikacja Idol 4 Pro będzie nieco lepsza i smartfon otrzyma również wspominane w przeszłości 4 GB pamięci operacyjnej.

Źródło: GFXBench