Alcatel Idol Pro 4 będzie niewiele gorszym od HP Elite x3 flagowcem z Windows 10 Mobile

W niedalekiej przyszłości rynek zapełni się flagowcami z Windows 10 Mobile. Bynajmniej jednak nie wyjdą one spod skrzydeł Microsoftu, a HP oraz Alcatela, a być może również HTC. Wiemy już, że pierwszy z wymienionych zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Drugi natomiast nie będzie wcale dużo gorszy – świadczą o tym najnowsze przecieki na jego temat.

Dotychczas na temat Idol Pro 4 wiedzieliśmy tylko tyle, że zostanie on wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, system operacyjny Windows 10 Mobile i możliwość obsługi Continuum. Teraz natomiast, dzięki kolejnemu przeciekowi, dowiadujemy się, że smartfon będzie prawdziwym flagowcem ze świetną specyfikacją.

Oczywiście, jeśli potwierdzi się, że Idol Pro 4 otrzyma również 6-calowy ekran (którego rozdzielczość może wzrosnąć do QHD, czyli 1440×2560 – tak bowiem jest w HP Elite x3), 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej (brak na obecną chwilę danych o możliwości rozszerzenia), aparat główny 22 Mpix, kamerkę 10 Mpix na przodzie oraz wsparcie dla Enhanced Continuum.

Na razie nie wiadomo, kiedy Alcatel oficjalnie zaprezentuje Idol Pro 4, nie mówiąc już o jego (przynajmniej prawdopodobnej) cenie. Na takie informacje musimy niestety poczekać.

*Na grafice wyróżniającej Alcatel Idol 4

Źródło: NokiaPowerUser

Komentarze

 • Daliby tu androida, z pewnością osiągnąłby większy sukces. Poza tym Windows 10, mimo swoich problemów, poradziłby sobie świetnie na snapie 6XX, obecnym w Idolu 4S

  • Gosc

   SD617? SD625? Daj spokuj gdzie ty spałeś tyle czasu.
   Windows 10 Mobile ma coś takiego jak Continuum a tam nawet SD810 z 3GB RAM był słaby na Lumii 950XL i działało to nie najlepiej.
   Zresztą Aktualizacja Redstone ma przynieś obsługę zewnętrznych ekranów dotykowych w Continuum i co najważniejsze deskopowy Windows wkońcu zacznie obsługiwać architekturę ARM, więc wiesz SD820 czy nawet 830 z 8GB RAM szybko będzie można zmęczyć wcale nie zaawansowaną i nową grą.

   • Nie działało to najlepiej, bo to, mimo wszystko, niezbyt dopracowana funkcjonalność. Poprawią system, może będzie lepiej. Mnie jednak chodziło o Windows konkretnie. Z prawdziwym flagowcem z systemem, który posiada więcej, jak niecałe 3%, populacji na rynku, z pewnością chapnęli by jakieś co nieco. Z MS w tle, który ociąga się z nowościami, mam wrażenie, że projket Pro-słuchawki zginie przedwcześnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona