Gear S3 będzie miał wysokościomierz, barometr i prędkościomierz 18

Gear S3 będzie miał wysokościomierz, barometr i prędkościomierz

OK, premierę Galaxy Note 7 mamy już za sobą, czas więc skupić się na kolejnej nowości, czyli Gear S3. Od pewnego czasu sukcesywnie uzupełniamy swoją wiedzę na temat tego smartwatcha. Wiemy już, że zadebiutuje on na początku września oraz że będzie miał okrągły ekran i system operacyjny Tizen. Teraz z kolei dowiadujemy się, że urządzenie zaoferuje również wysokościomierz, barometr i prędkościomierz.

Już sama nazwa każdego sensora mówi wystarczająco dużo, ale i tak pozwólmy sobie nieco rozwinąć temat każdego z nich. I tak, wysokościomierz oczywiście ma mierzyć i podawać w wybranej jednostce (metry lub mile), na jakiej wysokości znajduje się użytkownik. Na wyświetlaczu będzie można podejrzeć również aktualizowany na bieżąco wykres, utworzony z zebranych dotychczas danych i prezentujący dokładnie, o której godzinie na jaką wysokość wspiął się posiadacz Gear S3. Sensor można skalibrować na samym zegarku, ale pod warunkiem, że włączono usługi lokalizacyjne oraz zapewniono połączenie z siecią.

Kolejną funkcją jest barometr. Mierzy on ciśnienie i podaje je w hektopaskalach (hPa). W dodatku na ekranie smartwatcha będzie można zobaczyć prognozę pogody. Gear S3 powiadomi też użytkownika, gdy ciśnienie zacznie się zmieniać (o co najmniej 4 hPa w przeciągu ostatnich 3 godzin). Ten sensor również będzie można kalibrować, aby ustalić dokładne punkty odniesienia.

Ostatnia nowa funkcja, prędkościomierz, oczywiście zmierzy prędkość, z jaką porusza się użytkownik. Ale nie tylko. Przeanalizuje również zebrane dane, podając średnią prędkość, całkowity czas oraz przebytą trasę. Tutaj także trzeba jednak włączyć usługi lokalizacyjne na smartwatchu lub sparowanym smartfonie. Inaczej sensor nie zadziała.

Premiery Gear S3 spodziewamy się 1 września – myślicie, że Samsungowi uda się wywołać taki sam efekt wow, jak w przypadku Galaxy Note 7?

*Na zdjęciu wyróżniającym Gear S2

Źródło: SamMobile