Gboard Go to klawiatura dla urządzeń z małą ilością pamięci RAM i Androidem 8.1 Oreo | Tabletowo.pl

Gboard Go to klawiatura dla urządzeń z małą ilością pamięci RAM i Androidem 8.1 Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Google regularnie wydaje „odchudzone” wersje swoich najpopularniejszych aplikacji, które mają bezproblemowo pracować na urządzeniach ze słabszą specyfikacją. Tym razem gigant z Mountain View udostępnił Gboard Go, czyli lekką wersję niegdysiejszej Klawiatury Google. Niestety, nie każdy może ją zainstalować.

O pojawieniu się kolejnych, lekkich aplikacji Google z dopiskiem Go (np. Youtube Go) informowaliśmy Was już kilka razy. Tym razem przyszedł czas na program, który prawdopodobnie jest najczęściej wykorzystywany na każdym urządzeniu mobilnym, a chodzi tutaj o klawiaturę.

Już od bardzo dawna korzystam z produktu Google, czyli Gboard (kiedyś: Klawiatura Google) i nie wyobrażam sobie przejścia na produkty konkurencyjne. Właśnie pojawiła się odchudzona wersja tej aplikacji, czyli Gboard Go, stworzona z myślą o urządzeniach z niewielką ilością pamięci RAM.

Gdy się o tym dowiedziałem, od razu chciałem ją zainstalować na swoim tablecie. Niestety, nie jest to możliwe. Dlaczego? Mój sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 7.1.2 Nougat, a do zainstalowania Gboard Go potrzebny jest najnowszy Android 8.1 Oreo. Urządzeń z tą wersją systemu na rynku jest niewiele, co oznacza, że jak na razie z tego produktu skorzysta raczej garstka osób.

Nie jest możliwe nawet uruchomienie instalatora (fot. Tabletowo)

Gboard Go będzie dostępne z poziomu Sklepu Play, ale tylko dla urządzeń z niewielką ilością pamięci RAM. Odchudzona klawiatura ma zużywać jedynie 40 MB pamięci operacyjnej, w porównaniu do 70 MB wykorzystywanego przez regularny produkt Google. Oczywiście w zamian za lepsze działanie użytkownik musi „oddać” możliwość wygodnego wysyłania GIF-ów, naklejek itd.

Jeśli jakimś cudem masz urządzenie z Androidem 8.1 Oreo i chcesz przetestować Gboard Go, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy, że pobierzesz aplikację >stąd< i ją zainstalujesz.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Smartfony z Android Go będą dostępne również w Polsce

Źródło: Android PoliceAndroid Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona