Gartner: 18 milionów tabletów RIM w 2016 | Tabletowo.pl

Gartner: 18 milionów tabletów RIM w 2016

Dołącz do dyskusji 0

Z mniej lub bardziej optymistycznymi prognozami rynku tabletów internetowych spotykamy się nie od dziś, lecz ta przygotowana przez firmę Gartner jest wyjątkowa. Wynika z niej, że popularność tabletów RIM (obecnie w portfolio jest tylko jeden: BlackBerry PlayBook) drastycznie wzrośnie w 2016 roku, kiedy do domów klientów trafi aż 18 milionów sztuk urządzeń tego producenta.

Według analityków Gartner, w 2016 roku sprzedanych zostanie 17,8 milionów tabletów Research In Motion. W porównaniu do obecnych wyników sprzedaży, będzie to owoc prawie 20-krotnego wzrostu popularności marki i opartego na QNX systemu operacyjnego BlackBerry (wkrótce w wersji 10). Jak wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego producenta tabletu, dotychczas w rękach użytkowników znalazło się niewiele ponad milion BlackBerry PlayBooków. Jeżeli RIM uda się dotrzeć do niespełna 20 milionów w ciągu czterech lat, będzie to ogromne osiągnięcie.

Niestety, wizja Gartner okazuje się dużo mniej optymistyczna, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż analitycy szacują gwałtowny rozwój całego rynku tabletów internetowych i dalszą dominację Apple iPada. Z 20 milionami sprzedanych urządzeń, RIM zająłby czwarte miejsce w generalnej tabeli popularności i udział w rynku wynoszący zaledwie 5%.

Jeżeli w ciągu najbliższych kilku lat kanadyjski producent nie zaprezentuje nam tabletu, który na zawsze odmieni oblicze rynku, zostanie skazany na bezpardonową wojnę z Microsoftem o miejsce w sercach i na biurkach korporacyjnych biznesmenów. Przyglądając się sukcesywnie rosnącemu sukcesowi platformy Windows 8, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że urządzenia BlackBerry mogą wdać się w bójkę, z której nie wyjdą żywe.

Niemniej jednak, liczymy, że Research In Motion wciąż kryje asa w rękawie. Już wkrótce będzie miała miejsce prezentacja tabletu BlackBerry PlayBook 3G+ z nowym procesorem i wsparciem dla superszybkiej sieci komórkowej 4G LTE, a pojawiające się coraz częściej informacje o nadchodzącym systemie operacyjnym BlackBerry 10 zaostrzają nasz apetyt na jeżynowe nowości.

via BBNews

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona