Baldur’s Gate 3 Baldurs Gate 3

Znamy już wymagania sprzętowe Baldur’s Gate 3 i datę rozpoczęcia wczesnego dostępu

Jestem pewny, że dla wielu z Was Baldur’s Gate 3 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier RPG ostatnich lat. Miło mi więc Was poinformować, że już wkrótce będziecie mogli na własnej skórze sprawdzić najnowszą grę Larian Studios – co prawda w formie wczesnego dostępu, ale o ogromnej skali!

Reklama

Data rozpoczęcia wczesnego dostępu Baldur’s Gate 3

Wrota Baldura ponownie staną przed graczami otworem już w przyszłym miesiącu – a dokładniej 30 września 2020 w formie wczesnego dostępu. Przez COVID-19 gra zaliczyła lekki poślizg, bo wspomniany early access miał rozpocząć się jeszcze w sierpniu.

Jeśli jednak na słowa „wczesny dostęp” wasze zainteresowanie znacznie się zmniejszyło, to uspokajam – Baldur’s Gate 3 już w tej formie będzie naprawdę dużą grą. Dla porównania, Larian Studios podało przykład Divinity: Original Sin II we wczesnym dostępie – tam gra oferowała 142 postacie, zaś Baldur’s Gate 3 będzie ich miał ponad cztery razy więcej, bo aż 596!

Oficjalne wymagania sprzętowe Baldur’s Gate 3

Z racji tego, że od premiery poprzedniej części minęło jakieś 20 lat i technologia „nieco” poszła do przodu, a Larian Studios postawiło na swój autorski silnik graficzny, wielu graczy mogło się obwiać czy Baldur’s Gate 3 ruszy na ich komputerze.

Jak się jednak okazuje, nie ma się tu czego zbytnio obawiać, bo wymagania sprzętowe wyglądają na dość rozsądne – tym bardziej, gdy zestawimy je z nieźle wyglądającą grafiką.

Minimalne wymagania sprzętowe Baldur’s Gate 3:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor:Intel i5-4690 lub AMD FX 4350
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:Nvidia GTX 780 lub AMD Radeon R9 280X
Wolne miejsce na dysku:70 GB 

Zalecane wymagania sprzętowe Baldur’s Gate 3:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor:Intel i7 4770k lub AMD Ryzen 5 1500X
Pamięć RAM:16 GB
Karta graficzna:Nvidia GTX 1060 6GB lub AMD RX580
Wolne miejsce na dysku:70 GB 

Dzięki temu, że zakładka gry na Steam została znacząco rozbudowana (spójrzcie, chociażby na „O TEJ GRZE”), dowiedzieliśmy się również o tym, że Baldur’s Gate 3 posiadać będzie polskie napisy. O pełnej rodzimej wersji językowej, na razie, musimy niestety zapomnieć.