Król powróci już w tym roku – Baldur’s Gate 3 trafi do Steam Early Access

Zeszłoroczna zapowiedź Baldur’s Gate 3 mocno wstrząsnęła światem gier wideo, co mogło ucieszyć fanów klasycznych gier RPG, którzy nie mieli ostatnimi laty zbyt wielu okazji do radości. Mało kto spodziewał się jednak, że seria tak pięknie wpasuje się w obecnie panujące trendy wydawnicze.

Reklama

Ciekawy rozwój wydarzeń – Baldur’s Gate 3 trafi do Early Access

Bardzo dużo gier – w tym wysokobudżetowych – wychodzi obecnie w formie wczesnego dostępu na platformie Valve. Wydawanie płatnych wersji beta jest jak najbardziej opłacalne dla wydawców, jednak gracze mają co do tego mocno sceptyczne podejście.

Targi New York Toy Fair to jedna z największych imprez poświęconych zabawkom i figurkom kolekcjonerskim. Firma Hasbro – właściciel praw do Baldur’s Gate i właściciele wydawcy gry ogłosiła, że trzecia odsłona serii pojawi się początkowo w formie wczesnego dostępu na platformie Steam. Tytuł ukaże się również na GOG-u i Google Stadia. Nie wiadomo nic odnośnie potencjalnych planów wydania gry na konsole.

Reklama

Warto wspomnieć, że taka forma dystrybucji nie jest niczym nowym dla deweloperów gry. Poprzednie produkcje Larian Studios również początkowo dostępne były w formie wczesnego dostępu, co zdecydowanie wyszło im na zdrowie patrząc po wysokich ocenach recenzentów.

Ambitne plany na przyszłość

Już za chwilę powinniśmy zobaczyć pierwszy zapis rozgrywki z Baldur’s Gate 3, jednak mało osób wie, że to nie jedyna gra osadzona w uniwersum Dungeons & Dragons, która jest aktualnie w produkcji.

Na imprezie NYTF ogłoszono również, że jednocześnie tworzonych jest łącznie 7 (!) gier wideo na bazie D&D  i wychodzić one mają rok po roku tak, aby fani nie zdążyli specjalnie szybko zatęsknić za znanymi realiami. Poza BD3 powstaje również obiecująca, kooperacyjna gra RPGDark Alliance i pięć innych, niezapowiedzianych jeszcze tytułów.

To jeszcze nie koniec nowości. Nie wykluczono również, że uniwersum Forgotten Realms może zostać znacznie rozszerzone o wysokobudżetowe filmy i seriale, a także inne dzieła kultury. To się nazywa zaangażowanie w rozwój marki!

Popularność takich serii jak Baldur’s Gate czy Divinity: Original Sin bazujących na tym popularnym systemie RPG zdecydowanie zachęci Hasbro do dalszej inwestycji w rynek gier wideo, co powinno nas cieszyć. Dobrych erpegów nigdy za wiele.

Źródło: BellOfLostSouls

  1. „co mogło ucieszyć fanów klasycznych gier RPG, którzy nie mieli ostatnimi laty zbyt wielu okazji do radości”

    Co za pitolenie. Fani izometrycznych RPG ostatnimi laty cieszyli się jak gwizdki urodzajem tychże. Dwie części Divinity, dwa Pillarsy i Numenera to tylko pięć bardzo wysokiej jakości pozycji jakie przychodzą mi na szybko do głowy. A gdzie inne, razem z ostatnią falą remasterów? Twierdzenie z pupy, chyba tylko po to by przystroić tekst w sztuczny dramatyzm.

    Wracając do tematu. Ekipa która robi BG3 zna się na rzeczy. Jeśli jeszcze ulepszą silnik na którym śmiga Divinity: OS2 to zapowiada się prawdziwa uczta dla oka. Wydanie konsolowe to też pewniak. Miejmy nadzieję, że fabuła nie będzie nazbyt płytka. Miło będzie wrócić do świata i mechanik znanych z D&D ?

      1. Pokręciłeś wszystko… :D Trzeba by przebudować zdania, tak by nie używać słowa uniwersum w stosunku do D&D.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama