Garmin Pay dostępny dla klientów banku BZ WBK, którzy mają kartę Mastercard
fot. BZ WBK

Garmin Pay dostępny dla klientów banku BZ WBK, którzy mają kartę Mastercard

Wielu producentów smartwatchy tworzy swój własny system płatności, lecz z perspektywy polskiego użytkownika jest to raczej wadą niż zaletą. Na szczęście powoli sytuacja w naszym kraju się zmienia, bowiem bank BZ WBK wprowadził właśnie wsparcie dla płatności Garmin Pay.

Aktualnie z funkcjonalności tej mogą korzystać jedynie właściciele modelu Garmin Vivoactive 3, posiadający kartę Mastercard. Wkrótce jednak obsługiwany zacznie być również Garmin Forerunner 645. Aby rozpocząć swoją przygodę z Garmin Pay, należy najpierw pobrać na smartfon aplikację Garmin Connect Mobile (program dostępny jest na platformy Android i iOS) i sparować urządzenia ze sobą, a następnie wybrać opcję Garmin Pay i utworzyć w niej portfel. Konfiguracja obejmuje kilka kroków, w tym m.in. ustalenie kodu PIN i dodanie karty płatniczej oraz akceptację regulaminu, co potwierdza się wpisaniem kodu z wysłanego uprzednio przez bank SMS-a.

Aby zapłacić zegarkiem w sklepie, należy nacisnąć klawisz akcji, a następnie wybrać portfel, wpisać ustalony wcześniej, czterocyfrowy kod i przyłożyć urządzenie do czytnika w ciągu maksymalnie 60 sekund. Przy okazji warto wspomnieć, że zadbano o wygodę użytkownika, ponieważ w ciągu następnych 24 godzin może płacić smartwatchem bez konieczności wpisywania hasła za każdym razem.

Jeśli jednak w trakcie tych 24 godzin użytkownik zdejmie zegarek lub wyłączy funkcję monitorowania tętna, to przy najbliższej płatności będzie musiał ponownie wprowadzić czterocyfrowy kod dostępu do portfela. W ten – bardzo nieinwazyjny – sposób zatroszczono się o bezpieczeństwo jego pieniędzy, gdyż w przypadku kradzieży złodziej nigdzie nim nie zapłaci. Warto także dodać, że nie trzeba mieć przy sobie smartfona, aby korzystać z Garmin Pay. Użytkownik może swoim smartwatchem płacić wszędzie tam, gdzie obsługiwane są płatności zbliżeniowe, nie jest wymagana do tego specjalna infrastruktura.

Chociaż fajnie, że BZ WBK zaczął wspierać Garmin Pay, to mimo wszystko coś mi się wydaje, że i tak więcej osób korzysta z Android Pay na swoich inteligentnych zegarkach. Jak to wygląda w praktyce – możecie zobaczyć w przygotowanym przez Kasię artykule, podlinkowanym poniżej.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/21/jak-placic-za-zakupy-zegarkiem-nfc-android-pay/

Źródło: Cashless, BZ WBK