tablet Chuwi HiPad
Chuwi HiPad (fot. Chuwi)

Ten ekran zmieni definicję gamingowego tabletu

Na rynku znajdziemy wiele tabletów, których producenci przekonują, że sprawdzą się one także jako świetne narzędzie do gier. Marka TCL, zajmująca się produkcją i dystrybucją m.in. telewizorów i smartfonów z logo BlackBerry na obudowie, zaprezentowała wyświetlacz, który może całkowicie zmienić definicję gamingowego tabletu.

Sukces, jaki odniosły gamingowe smartfony udowodnił, że do skutecznego i efektywnego grania nadają się nie tylko komputery, laptopy i konsole, ale także urządzenia mobilne, z których można też dzwonić i SMS-ować. Na rynku brakuje jednak typowo gamingowych tabletów – segment ten traktowany jest przez producentów po macoszemu, aczkolwiek na upartego coś tam się znajdzie (na przykład Chuwi HiPad – na grafice tytułowej). Marka TCL przygotowała jednak ekran, który może to zmienić.

Reklama

Ten ekran zmieni definicję gamingowego tabletu

Urządzenia dla graczy muszą spełniać wiele kryteriów, które dla przeciętnego użytkownika nie są aż tak istotne. Jednym z najważniejszych jest ekran, bowiem to on jest nośnikiem rozgrywki – przeciętnej jakości panele mogą znacząco obniżyć wrażenia podczas grania. Przygotowany przez markę TCL wyświetlacz nie zawiedzie jednak oczekiwań nawet najbardziej wymagających gamerów.

Po pierwsze, ekran TCL WQ Gaming jest niemal bezramkowy – zarówno górna, jak i boczne ramki mają grubość zaledwie 1,45 mm. Tylko dolna jest nieznacznie większa – jej szerokość to 3,4 mm. Co więcej, panel ma w lewym górnym rogu otwór na aparat do selfie i rozmów wideo (o średnicy jedynie 3,5 mm), dzięki czemu producenci, którzy zdecydują się zastosować ten wyświetlacz w swoich tabletach, nie będą musieli poszerzać którejś ramki, aby wcisnąć na niej kamerkę.

Ekran TCL WQ Gaming charakteryzuje się też świetnymi parametrami: przy przekątnej 10,8 cala ma rozdzielczość 2560×1600 pikseli (co przekłada się na proporcje 16:10 i dpi = 280 ppi) oraz częstotliwość odświeżania aż 240 Hz. Wyświetlacz ten może się także pochwalić bardzo niskim czasem reakcji (2 ms GTG), jasnością maksymalną na poziomie 500 nitów i niewielką grubością (1,5 mm).

TCL nie poinformowało, kiedy ekran WQ Gaming trafi do masowej produkcji i czy są nim już zainteresowani jacyś producenci. Możemy mieć jednak pewność, że wiele marek nie odmówi sobie jego zastosowania, ponieważ urządzenie z nim na pokładzie będzie się wyróżniać na rynku i może trafić w gusta graczy.

Źródło: Weibo via GizmoChina