Chuwi HiPad (fot. Chuwi)

Chuwi HiPad to nie tylko agresywny design, ale też bardzo dobra specyfikacja i atrakcyjna cena

Tablety może i nie cieszą się już takim wzięciem jak kiedyś, ale nadal segment ten ma się całkiem nieźle. Poszczególni producenci co jakiś czas wprowadzają bowiem na rynek kolejne urządzenia. Tym razem sprzedaż swojej najnowszej propozycji, HiPada, rozpoczęło Chuwi. Marka reklamuje ten sprzęt jako idealne narzędzie zarówno do grania, jak i szeroko pojętej rozrywki.

Chuwi HiPad – tablet dla graczy

Ostatnio zapanowała moda na wypuszczanie smartfonów dla graczy. Chuwi poszło o krok dalej i przygotowało tablet dla graczy. Sprzęt ma nawet charakterystyczny dla gamingowych urządzeń design, a obudowa jest w pełni metalowa. HiPad ma także oferować sporo mocy, ponieważ jego sercem jest dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X27 z grafiką Mali-T880 MP4. Dla przypomnienia, Tajwańczycy połączyli ze sobą dwa rdzenie ARM Cortex-A72 2,6 GHz, cztery ARM Cortex-A53 2,0 GHz i cztery ARM Cortex-A53 1,6 GHz. Układ powstaje w 20-nm procesie technologicznym.

Reklama

Specyfikacja Chuwi HiPad

Graczy zapewne jednak nie ucieszy fakt, że stosunkowo mocny procesor połączono z zaledwie 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. I chociaż tę ostatnią da się rozbudować przy pomocy karty microSD, to szkoda, że producent nie zastosował tutaj 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika, ponieważ aż się o to by prosiło.

Chuwi HiPad ma również 10,1-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1920×1200 pikseli oraz aparaty 5 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle. Łączność w tablecie zapewniają moduły: Bluetooth 4.1 i dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz i 5 GHz, a także złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Niestety, na pokładzie zabrakło GPS.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo i czerpie energię z akumulatora o pojemności 7000 mAh. Całość ma wymiary 252,5×162,9×9,4 mm i waży 490 gramów.

Cena

Aktualnie Chuwi HiPad można kupić za 149,99 dolarów, tj. równowartość ~550 złotych, ale to cena promocyjna, później delikatnie wzrośnie. Można ją uznać za atrakcyjną, aczkolwiek nie jestem przekonany, czy tablet spełni oczekiwania graczy – przeciętnego użytkownika jednak na pewno.

Źródło: Chuwi