Garmin ogłasza premierę zegarka Tactics Delta. Kosztuje mały majątek, ale ma prawie wszystko

Kupując smartwatcha, zwykle musimy iść na jakiś kompromis. Zegarkom Samsunga brakuje Google Pay, Fitbit krótko działa na baterii, a inni zapomnieli o GPS. Garmin, dla odmiany, ma praktycznie wszystko. I kosztuje swoje.

Garmin nie każe sobie jednak płacić tylko za swoje logo. Mając na przykład specjalistyczną linię zegarków Tactics, doprowadził do pojawienia się ich czwartej generacji.

Garmin Tactics Delta – smartwatch odporny na wszystko

Nowy zegarek Garmina został skonstruowany zgodnie z amerykańską normą militarną (MIL-STD-810) i wykończony odpornymi na zarysowania materiałami. Dzięki trybowi, który blokuje komunikację zewnętrzną oraz przyciskowi kill switch, można bezpiecznie korzystać z funkcji taktycznych w każdej sytuacji. W ogóle lista możliwości Tactics Delta zadziwia. Poniżej wyliczę tylko najważniejsze, ale pełną ich listę znajdziecie na stronie produktu. Przygotujcie się na scrollowanie.

Spośród najważniejszych rzeczy uwagę można zwrócić na:

  • funkcje taktyczne, takie jak np. zgodność z trybem noktowizyjnym przeznaczone dla operatorów pracujących w terenie,
  • obsługę wielu Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej (GNSS) i czujników nawigacji zewnętrznej,
  • złożone pomiary wydajności biegania i jazdy rowerem, w tym połączone z pulsometrem,
  • inteligentne funkcje, takie jak płatności, muzyka i powiadomienia po połączeniu ze smartfonem,
  • do 21 dni pracy w trybie smartwatch.

Obudowa smartwatcha wykonana jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, tylna pokrywa jest metalowa, a ramkę wykonano ze stali z z diamentopodobną powłoką węglową (DLC). Informacje wyświetlane są na ekranie o średnicy 1,4 cala (280 × 280 pikseli). Dane można gromadzić w pamięci 32 GB, a całość jest wodoodporna (10 ATM).

Tego typu sprzęt spokojnie zastępuje wiele aplikacji podczas wypraw trwających wiele dni, bez niedogodności, które charakteryzują typowe smartwatche. Oczywiście za długi czas pracy i całą masę funkcji trzeba odpowiednio zapłacić. Garmin żąda za model Tactics Delta kwoty blisko 900 euro, co wydaje się być kosmiczną ceną. Przestudiowanie jego możliwości skłania jednak do przemyśleń – profesjonaliści, którzy będą potrafili je wykorzystać, raczej nie będą kręcić nosem.

Smartwatche z NFC, którymi można płacić w Polsce – jakie warto kupić?

źródło: materiały prasowe, Garmin