Zobaczcie gameplay jednej z najlepiej wyglądających gier na Nintendo Switch

I nie mówię tu o Zeldzie!

Jest to dla mnie coraz bardziej zaskakujące, do czego zdolni są programiści, jeśli chodzi o przenoszenie starszych tytułów AAA na przenośnego Switcha. W 2019 na Nintendo Switch można już było ogrywać Wiedźmina 3: Dziki Gon, a już pod koniec tego miesiąca na mobilnej konsoli Japończyków ukaże się Metro Redux. I, jak sprawdziła ekipa z Digital Foundry, jest na co czekać!

Digital Foundry to ekipa specjalistów, która na swoim kanale YouTube sprawdza szczegółowo jakość grafiki w grach (głównie portów) i zestawia je z różnymi platformami. Dzięki temu możemy dostrzec niekiedy prawie niezauważalne różnice pomiędzy np. PlayStation 4 a Xbox One. Wczoraj, wzięli oni na tapet Metro Redux na Nintendo Switch, jak ocenili tę wersję gry?

Reklama

Najważniejszą informacją płynącą z filmu Digital Foundry jest to, że wersji na Nintendo Switch bliżej do wydania znanego z PlayStation 4 i Xbox One niż do oryginalnych wersji z PlayStation 3 i Xbox 360. Ekipa 4A Games dokonała niemożliwego i wersja na Nintendo Switch wygląda bardzo dobrze, przy okazji trzymając płynne 30 klatek na sekundę.

Na mnie wrażenie robi w szczególności jakość oświetlenia, a już od pierwszych zapowiedzi tej wersji Metro Redux, stawiałem, że to właśnie cienie i inne efekty związane z oświetleniem będą najbardziej obkrojone.

Z cyklu „Jak oni to zrobili?”: Metro Redux na Nintendo Switch w 1080p!

Oczywiście dokonano tu kilku cięć względem konsol stacjonarnych, jak niższa jakość tekstur, mniej klatek na sekundę czy brak niektórych pomniejszych efektów graficznych, jednak efekt końcowy i tak jest piorunujący. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Switch ma stosunkowo mały ekran, który bardzo dobrze kamufluje niektóre niedoskonałości. Najbardziej zawodzą długie czasy ładowania.

Zapowiada się jedna z najładniejszych gier na konsolę Nintendo!

Dla przypomnienia: Metro Redux to pakiet dwóch gier na jednym kartridżu; Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux wraz ze wszystkimi wydanymi do tych gier dodatkami. Gra będzie mieć polskie napisy i dwie wersje dubbingowe do wyboru – angielską i rosyjską. Składanka ta pojawi się na konsoli Nintendo Switch już w tym miesiącu, a dokładniej 28 lutego 2020 roku. Metro Redux na Nintendo Switch będzie działać w rozdzielczości 720p w trybie przenośnym i aż 1080p w trybie stacjonarnym w 30 klatkach na sekundę.

Zagraj w Metro w metrze! Metro Redux zapowiedziane na Nintendo Switch

Czekacie na Metro Redux na Nintendo Switch?

Źródło: Digital Foundry