Samsung Galaxy S8

Galaxy S8 zadebiutuje 26 lutego 2017 roku. Ekran ma pokrywać cały panel przedni smartfona

Po raz kolejny nowy przeciek zdradza nam sporo informacji na temat Galaxy S8. Tym razem poznaliśmy nie tylko prawdopodobną datę premiery smartfona, ale również plany Samsunga odnośnie usunięcia fizycznego klawisza Home z panelu przedniego.

Według najnowszych doniesień, ekran w Galaxy S8 ma pokrywać całą powierzchnię panelu przedniego. W dodatku, co wiemy z wcześniejszych doniesień, w obu wersjach ma on również być obustronnie zakrzywiony (Samsung podobno nie planuje wersji flat).

Oznacza to, że producent zamierza zrezygnować z fizycznego klawisza Home. Co jednak z czytnikiem linii papilarnych? Czy w takim razie znajdzie się on na pleckach smartfona? Odpowiedź brzmi: nie. Samsung chce zintegrować go z wyświetlaczem.

Producent – podobno – podjął również ostateczną decyzję o zastosowaniu podwójnego aparatu. Koreańczycy zdążyli nawet już opatentować dwa znaki towarowe: LightUp CameraLight+ Camera, które na pewno zostaną wykorzystane do promocji przyszłorocznego flagowca.

samsung-galaxy-s8-dual-camera-podwojny-aparat

Wcześniej mówiło się także, że w związku z niekończącymi się problemami z Galaxy Note 7, Samsung przyspieszy premierę Galaxy S8. Jednak do sieci wyciekło zaproszenie na Galaxy Unpacked i widać na nim, że wydarzenie ma mieć miejsce – zgodnie z tradycją – na MWC 2017, a dokładniej 26 lutego.

Źródło: etnews przez SamMobile, Galaxy Club przez SamMobile@Ricciolo1