Galaxy S8 bez fizycznego przycisku Home i pojemnościowych klawiszy po bokach

Jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy w smartfonach Samsunga jest fizyczny przycisk Home oraz pojemnościowe klawisze po obu jego stronach. Wygląda jednak na to, że nadchodzący Galaxy S8 może być pierwszym urządzeniem, które wyłamie się z tej koncepcji. 

Reklama

Według dziennikarza portalu Android Police, Davida Ruddocka, Samsung w swoim najnowszym flagowcu pozbędzie się fizycznego przycisku Home oraz dotykowych klawiszy powrotu i wielozadaniowości. Dlaczego? Głównie po to, aby zminimalizować ramki wokół wyświetlacza.

https://twitter.com/RDR0b11/status/814230053349249024

Co Samsung przygotował w zamian? Od teraz wszystko będziemy robić na ekranie, za pomocą specjalnie stworzonych i wbudowanych w interfejs przycisków nawigacyjnych, oferujących funkcjonalność, podobną do 3D Touch. Oczywiście ma się je dać konfigurować według własnego uznania, jednak nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób.

Co z czytnikiem linii papilarnych? W tej kwestii nie ma 100% pewności. Według jednej z koncepcji, skaner zostanie umieszczony na tylnym panelu urządzenia. Inne plotki mówią natomiast, że najnowszy flagowiec ma mieć czytnik, wbudowany w wyświetlacz.

O prawdziwości powyższych informacji będzie nam dane dowiedzieć się w kwietniu, gdyż dopiero wtedy najprawdopodobniej zadebiutuje Galaxy S8.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: David Ruddock (Twitter), dzięki 9to5Google