Galaxy S7 będzie pierwszym całkowicie metalowym flagowcem Samsunga? | Tabletowo.pl

Galaxy S7 będzie pierwszym całkowicie metalowym flagowcem Samsunga?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ostatnio bardzo lubi eksperymentować z używaniem różnych, coraz lepszych materiałów w swoich flagowcach. Z tandetnych, plastikowych obudów przechodziliśmy przez skóropodobne klapki aż do szkła w najnowszych modelach. Nadchodzący Galaxy S7 może być jeszcze inny – w całości wykonany z metalu.

Zastosowanie metalowej obudowy wydaje mi się bardzo realne – pojawiły się przecież modele smartfonów z serii Galaxy A oraz tabletów Galaxy Tab S2, które niemal w całości wykonane są z tego materiału. Co więc stoi na przeszkodzie, żeby zastosować ten materiał w flagowym urządzeniu?

Jeśli wierzyć pojawiającym się informacjom, to obudowa w Samsungu Galaxy S7 będzie wykonana ze stopu magnezu. Producent prawdopodobnie zdecydował się na ten materiał, ponieważ jest on dużo trwalszy od aluminium, a przy tym nawet o 65% lżejszy. Ponadto stop magnezu nie nagrzewa się tak łatwo, co przy obecnych procesorach może być dość ważne.

O Samsungu Galaxy S7 nie wiemy zbyt wiele. Podobno urządzenie zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snapdragon 820 na pokładzie, a jego premiera będzie miała miejsce na początku 2016 roku. Jak myślicie, czy metalowa obudowa w kolejnym flagowcu od Samsunga to dobry pomysł?

Źródło: gsmarena

*na zdjęciu Samsung Galaxy S6, którego recenzję znajdziecie pod tym adresem

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona