Samsung Galaxy Note 9 i tablet Galaxy Tab S4 będzie można podłączyć do monitora bez stacji dokującej DeX – i zadziałają jak komputer

Do tej pory w Samsungach, żeby po podłączeniu smartfona do monitora zobaczyć interfejs znany z komputerów, konieczne było pośrednictwo stacji dokującej DeX. Jak donosi jeden z portali technologicznych, w phablecie Galaxy Note 9 i tablecie Galaxy Tab S4 nie będzie to konieczne. Wystarczy adapter USB-C z obsługą DisplayPort i voilà!

Chyba niewiele osób kupujących w ubiegłym roku Samsunga Galaxy Note 8 decydowało się na dodatkowy wydatek w postaci stacji dokującej DeX.

zdj. androidgalaxys.net

Na pewno były osoby, które doceniły funkcjonalność tej przystawki, ale trzeba szczerze powiedzieć, że zdecydowana większość tych, które otrzymały ją w postaci gratisu do przedsprzedaży, uruchomiły ją może ze dwa razy. Najwyraźniej Samsung zamierza nam pewne rzeczy ułatwić i w Note 9 oraz tablecie Galaxy Tab S4 nie będziemy potrzebować stacji dokującej, by wyświetlić na ekranie monitora interfejs desktopowy.

Taki pulpit to fajna sprawa, zwłaszcza gdy chcemy wyświetlić jakiś film na większym ekranie, a nie możemy połączyć się z nim bezprzewodowo. Dzięki temu, że Android Oreo pozwala na używanie ekranu dotykowego smartfona jako gładzika po podłączeniu do ekranu, nie ma potrzeby podpinania dodatkowej myszy. Jest też złącze USB typu C, które oprócz ładowania urządzenia, umożliwia szybki transfer danych, co przydaje się podczas pracy w trybie komputera.

zdj. androidgalaxys.net

Ciekawe, czy Galaxy Note 9 i tablet Galaxy Tab S4 zostaną wyposażone w pełny interfejs środowiska DeX czy też będą dysponować jakąś jego okrojoną wersją. Jeśli urządzenia kompletnie przejęłyby możliwości stacji dokującej, pozwoliłoby to Samsungowi zmniejszyć wydatki na jej produkcję.

zdj. androidgalaxys.net

To nie jedyna nowość w Galaxy Note 9

Samsung musi czymś zabłyszczeć podczas premiery Galaxy Note 9. Z informacji, które do tej pory do nas dotarły, wynika, że Koreańczycy będą podkreślać zalety nowego rysika z Bluetooth i większej baterii.

Jak usłyszeliśmy wczoraj, gra Fortnite na Androida może być przez jakiś czas tytułem na wyłączność właśnie dla nowego flagowca Samsunga. Jeśli to prawda, to daje to nam to jednocześnie pewien obraz tego, kiedy Fortnite wyląduje na tej platformie. Jeśli Note 9 będzie sprzedawany od 24 sierpnia (a takie chodzą głosy), to gra pojawi się w sklepie Google Play w okolicach 1 września – żeby dać się nacieszyć pierwszym właścicielom Note’a 9 rzekomą grą na wyłączność.

Przy okazji: trzymajcie 10-sekundowe wideo ukazujące tablet Galaxy Tab S4:

https://www.tabletowo.pl/2017/06/20/test-recenzja-stacji-samsung-dex/

źródło: Sammobile, fonearena, WinFuture.de, androidgalaxys.net