Galaxy Note 6 zdradza wiele szczegółów na swój temat w CPU-Z

Plotki i przecieki na temat Galaxy Note 6 spływają do nas w ostatnim czasie bardzo szerokim strumieniem. Dzięki temu dowiadujemy się o nim kolejnych, ciekawych rzeczy. Teraz smartfon został „przetestowany” w CPU-Z, zdradzając tym samym swoje tajemnice.

Screenshot, opublikowany przez serwis źródłowy, pochodzi od osoby, podającej się za pracownika Samsunga. Znalazło się na nim kilka bardzo ważnych (jeśli nie najważniejszych) informacji. Według nich, Galaxy Note 6 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,77 cala i rozdzielczości 1440×2560 pikseli, co przekłada się na dpi=480. Jednostką centralną jest Exynos 8890, wspierany przez 6 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 32 GB, z czego dostępnych na start jest około 25 GB. Warto też zauważyć, że urządzenie ma nazwę kodową SM-N930F, a więc przeznaczone jest na rynek europejski.

Samsung Galaxy Note 6 CPU-Z

Serwis źródłowy podaje również, że wizualnie Galaxy Note 6 podobno niewiele różni się od Galaxy Note 5 oraz Galaxy S7, z tą różnicą, że jest on od nich niewiele grubszy. Spowodowane może być to faktem, że na pokładzie znaleźć się ma akumulator o pojemności 3700 mAh (w poprzedniku jest to 3000 mAh). Smartfon ma docelowo pracować pod kontrolą Androida N. Ponownie wspomniano natomiast o normie IP68, która zapewnia wodo- i kurzoodporność w określonych warunkach.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu pojawiła się informacja, że Galaxy Note 6 zostanie wyposażony w Snapdragona 823. Jak widać, wyżej jest mowa o Exynosie 8890, więc istnieje możliwość, że smartfon pojawi się na poszczególnych rynkach z dwoma różnymi procesorami.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: phoneArena