Galaxy Note 6 trafi na rynek również w wersji Lite? | Tabletowo.pl

Galaxy Note 6 trafi na rynek również w wersji Lite?

Dołącz do dyskusji 0

Na rynku aż „roi” się od smartfonów z dopiskiem Lite. Klasycznym przykładem jest P8 Lite i P9 Lite od Huawei, chociaż takie propozycje w swoich portfoliach mają również m.in. Gionee (Marathon M5 Lite) czy Allview (P6 Lite). Nieco inne podejście do tej kwestii ma Vernee, gdyż Apollo Lite spokojnie nazwać będzie można flagowcem (choć funkcję tę producent przypisuje Apollo). Jeśli wierzyć plotkom, podobnie ma zamiar zachować się Samsung.

Chińskie źródło donosi bowiem, że Galaxy Note 6 pojawi się na rynku również w wersji Lite. Od podstawowej odróżniałaby ją rozdzielczość wyświetlacza (Full HD vs QHD, ale przy tej samej przekątnej, czyli 5,8 cala), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 (a nie tyleż samo rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 823) oraz 4 GB RAM (zamiast 6 GB). Takie zmiany przełożyłyby się oczywiście na obniżenie ceny końcowej smartfona.

Obecnie wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Samsung zdecydował się na taki krok. Owszem, LG i HTC wypuściły (wyłącznie lub również) na wybranych rynkach „zubożone” warianty swoich flagowców (odpowiednio: LG SE i HTC Lifestyle), ale wielce wątpliwe jest, aby Koreańczycy zrobili to samo z Galaxy Note 6. Zwłaszcza, że nie mają takich zamiarów w przypadku serii Galaxy S7.

A co Wy sądzicie na ten temat? Myślicie, że Galaxy Note 6 w wersji Lite miałby szanse odnieść sukces na rynku?

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: Weibo przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona