Samsung Galaxy Note 6 otrzyma Samsung Focus - co to? 17

Samsung Galaxy Note 6 otrzyma Samsung Focus – co to?

Systemowi operacyjnemu Blackberry 10 może nie udało się wryć się głęboko w rynek smartfonów, ale BlackBerry Hub było bez wątpienia jedną z najlepszych jego cech. Podobna funkcjonalność oparta na gestach, zawita do Samsunga Galaxy Note 6.

BlackBerry Hub działało jak centrum komunikacyjne, integrując różne usługi, takie jak e-mail, sieci społecznościowe i komunikatory internetowe. Pozwalało użytkownikom z jednego miejsca odpowiadać na wiadomości, zarządzać kalendarzem i wiele więcej.

Samsung pracuje nad podobną funkcją dla Galaxy Note 6. Samsung Focus, bo tak została nazwana, będzie integrować e-mail, kalendarz, kontakty i notatki. Agregacja maili ma być jedną z głównych cech, pozwalającą Focusowi na przeglądanie poczty elektronicznej zebranej z wielu kont, i odpowiadanie na nią z jednego miejsca, bez konieczności przelogowywania się. Podobne ułatwienia posiada aplikacja Inbox od Google. Nie wiadomo na razie, czy Focus będzie zarządzać Gmailem, czy współpracować jedynie z domyślną aplikacją do e-maili Androida, która jest rzadko wykorzystywana, choć wciąż obecna w smartfonach i tabletach Samsunga.

samsung-galaxy-note-5-recenzja-s-pen-4

Główny ekran będzie miejscem, gdzie trafią wszystkie ważne wydarzenia, włącznie z listą wydarzeń bieżącego dnia, tych z dnia następnego, a nawet z dni poprzednich. Jak i po co? Na przykład, zobaczysz przypomnienie informujące o spotkaniu, które odbędzie się w dniu dzisiejszym, a o którego terminie poinformował cię jeden z twoich przyjaciół kilka dni temu w e-mailu. Użytkownicy będą mogli dodawać wpisy do kalendarza i zarządzać zaproszeniami, a także tworzyć notatki w celu przypomnienia sobie o zadaniach, które muszą jeszcze wykonać. Dedykowana strona dla kontaktów będzie umieszczać wszystkie e-maile, wiadomości i zaproszenia z kalendarza, w specjalnym miejscu pod powiązanym z tymi informacjami kontaktem. Będzie też można zaznaczyć kilka kontaktów i przypoprządkować je do jednego wydarzenia, samodzielnie wybierając słowa kluczowe.

Z tego, co udało się podejrzeć ekipie sammmobile.com, aplikacja Samsung Focus posiada czysty, nowoczesny wygląd, i wyróżnia się na tle innych aplikacji Samsunga, choć nie wiadomo, czy zostanie on użyty w finalnej wersji. Interfejs wydaje się przestrzegać zasad Material Design i raczej nie przypomina eksperymentu, jakim był Good Lock – alternatywny ekran blokady ekranu, zaprezentowany tego roku.

Czyżby to oznaczało, że Samsung pozbywa się poszczególnych aplikacji do zarządzania kalendarzem, e-mailem i kontaktami? Pewnie nie, ale Focus może dać wielu użytkownikom dobrą wymówkę, by nie otwierać każdej poszczególnej aplikacji w celu komunikacji z innymi. Najpewniej funkcja ta zostanie udostępniona urządzeniom Samsunga po premierze Galaxy Note 6. Być może do tego czasu pojawi się więcej informacji na temat pierwszej konkretnej odpowiedzi Koreańczyków na świetnie zrealizowany Blackberry Hub.

 

na zdjęciach: Samsung Galaxy Note 5

źródło: sammobile.com