Galaxy Note 6 może trafić na rynek w wersji Edge

Seria Galaxy Note zawsze miała „płaski” wyświetlacz. Wyjątek stanowi Galaxy Note Edge, który de facto był tylko nieco zmienionym wariantem Galaxy Note 4 i przede wszystkim miał za zadanie „wybadać”, jak użytkownicy zareagują na to rozwiązanie. W przypadku linii Galaxy Note najwyraźniej nie do końca się to sprawdziło, bowiem Galaxy Note 5 ponownie został wyposażony w „klasyczny” ekran. Samsung mimo wszystko (podobno) bierze pod uwagę zastosowanie w następcy zakrzywionego panelu.

Jak donosi serwis źródłowy, Koreańczycy tworzą jednocześnie Galaxy Note 6 zarówno w wersji flat, jak i Edge. Nie zdecydowano jednak jeszcze, które rozwiązanie zostanie ostatecznie zastosowane. Producent bowiem nie ma zamiaru wypuszczać na rynek obu wariantów, a wyłącznie jeden z nich. Gdyby to był jednak drugi z ww., to wyświetlacz zachodzić ma na oba boki urządzenia – tak, jak ma to miejsce choćby w przypadku Galaxy S7 Edge.

Parametry samego ekranu pozostają natomiast niezmienne – wciąż jest mowa 5,8-calowym panelu o rozdzielczości QHD (1440×2560). Dla porównania, Galaxy Note Edge miał nieco mniejszy wyświetlacz od Galaxy Note 4 (odpowiednio: 5,6 cala versus 5,7 cala). Zaznaczono też, że niezdecydowanie Samsunga wynika z faktu, że Galaxy Note 6 ma być bezpośrednim następcą zarówno dla Galaxy Note 5, jak i Galaxy S6 Edge Plus. Zagwozdka producenta wydaje się więc zrozumiała.

Przy okazji pojawiła się również plotka, jakoby nowy Galaxy Note miał otrzymać akumulator o pojemności nie 3700, a 4000 mAh. Akurat obie te wartości „przewijały” się w przeszłości, więc można uznać, ze wielkość ogniwa na pewno „zamknie” się w tym przedziale. Nie wiadomo jednak, bliżej której granicy się ulokuje.

Te wpisy mogą cię zainteresować:

Źródło: GSM Helpdesk przez SamMobile