Galaxy Note 6 będzie spełniał normę IP68. Może otrzymać również skaner tęczówki oka

Sukcesywnie dowiadujemy się kolejnych rzeczy na temat Galaxy Note 6. Smartfon, w przeciwieństwie go Galaxy Note 5, powinien pojawić się również w Europie. Dlatego tym bardziej cieszą nas nowe przecieki na jego temat – zwłaszcza, że może on zaoferować to, czego na próżno szukać u jego poprzedników.

Serwisowi źródłowemu udało się uzyskać potwierdzenie, że Galaxy Note 6, podobnie, jak Galaxy S7 i  Galaxy S7 Edge, będzie spełniał normę IP68. Oznacza to, że zarówno kurz, jak i woda nie dostaną się do jego środka. Oczywiście istnieje pewne ograniczenie (zanurzenie do 30 minut na maksymalną głębokość 1,5 metra), ale jest to wystarczającym zabezpieczeniem w codziennym użytkowaniu, podczas którego może nastąpić niespodziewane i przypadkowe spotkanie z ww. czynnikami zewnętrznymi.

Co jednak ważniejsze, Galaxy Note 6 będzie pierwszym smartfonem z tej serii, spełniającym normę IP. Dotychczas rozwiązaniem tym mogły poszczycić się jedynie Galaxy S5 oraz urządzenia z linii Xcover. Niedawno do tego zacnego grona dołączyły Galaxy S7 i  Galaxy S7 Edge i jest niemałym zaskoczeniem, że również następca Galaxy Note 5 zostanie wyposażony w taką ochronę.

Ale to jeszcze nie koniec nowości. Jednak o ile powyższe zostało potwierdzone, to następna informacja jest tylko przypuszczeniem. Otóż mówi się, że Galaxy Note 6 może otrzymać skaner tęczówki oka. Sugeruje to fakt, że Samsung wysłał do Indii, do swojego centrum R&D, ten komponent na testy. W opisie nie pojawił się jednak żaden zapis, ani nawet wskazówka, że jest on przeznaczony do następcy Galaxy Note 5. Tutaj więc nie ma pewności, że element ten znajdzie się na jego wyposażeniu.

Samsung Galaxy Note 6 skaner tęczówki oka

Warto przy okazji przypomnieć, że pojawiła się plotka, jakoby Galaxy Note 6 miał zadebiutować już w lipcu i to od razu z zainstalowanym Androidem N. Na potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tego musimy jednak poczekać.

Źródło: SamMobile