Galaxy Note 21 jednak powstanie?

Samsung Galaxy Note 21 nie zostanie zaprezentowany w 2021 roku – to pewne. Czy zobaczymy go później? Niewykluczone.

Dla miłośników smartfonów Samsung Galaxy Note, rok 2021 to wyjątkowo ciężki czas. Producent podjął bowiem decyzję o nieprezentowaniu żadnego nowego urządzenia z tej serii, jednocześnie skupiając nakłady pracy na składanych smartfonach Galaxy Z. Namiastką Notatników miał być Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, który, jako pierwszy z serii Galaxy S, wspiera rysik S Pen, choć ten nie mieści się wewnątrz obudowy.

W ostatnim czasie pojawiła się jednak pogłoska, zgodnie z którą roczna przerwa wcale nie musi oznaczać końca serii Galaxy Note. Wystarczy, że wybierzemy się do jednego ze sklepów Samsunga w Korei Południowej.

Wchodzisz do sklepu, a tam… Galaxy Note 21. Niestety, tylko na ścianie

Na jednej ze ścian w sklepie Samsung Hongdae Mega Store namalowano mural przedstawiający jeden z logotypów Google – charakterystyczną, wielokolorową literę G. Wpisano w nią nazwy wielu urządzeń Samsunga, przynależnych do rodziny Samsung Galaxy i wykorzystujących system Android. Wśród nich… Samsung Galaxy Note 21 5G i Samsung Galaxy Note 21 Ultra 5G. Co to może oznaczać?

Samsung Galaxy Note 21 5G fot. THEMIS
fot. THEMIS

Z uwagi na fakt, że na planszy znalazły się nazwy Samsung Galaxy Note 20 5G i Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, scenariusz, w którym mowa o ludzkiej omyłce, jest bardzo mało prawdopodobny. Znacznie bardziej prawdopodobne są te, w których seria Galaxy Note 21 została anulowana dosłownie w ostatniej chwili – już po powstaniu muralu, albo, że premiera smartfonów nie została odwołana, a jedynie przełożona na 2022 rok.

Mając świadomość możliwości tegorocznych smartfonów serii Samsung Galaxy S21 i fakt zbliżającej się premiery odświeżonych, składanych modeli wprost z Korei Południowej, będziecie czekać na powrót Galaxy Note?