Samsung Galaxy TabPro S

Galaxy Book może być nowym tabletem Samsunga z Windows 10, który pojawi się również w Polsce

Samsung ma już w swojej ofercie tablet-hybrydę z Windows 10 – jest nią Galaxy TabPro S. Urządzenie jest jednak dostępne wyłącznie na wybranych rynkach. Ale wkrótce Koreańczycy mogą wypuścić nowe, które pojawi się również w Polsce.

W Sklepie Microsoftu dostrzeżono właśnie aplikację o nazwie Book Ustawienia. W jej opisie można przeczytać m.in., że jest przeznaczona dla urządzenia Galaxy Book oraz system operacyjny Windows 10. Program dostępny jest też w polskiej wersji językowej. Zdawałoby się to więc potwierdzać, że Samsung rzeczywiście szykuje taki model i ma on szansę trafić także do kraju nad Wisłą.

Na stronie znaleźć można również jeden zrzut ekranu, który zdradza kilka istotnych informacji na temat Galaxy Booka. Tablet ma bowiem wspierać obsługę rysikiem S Pen oraz posiadać wyświetlacz Super AMOLED. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam wrażenie, że gdzieś to już słyszałem.

Zrzut ekranu z aplikacji „Book Ustawienia”

Według niedawnych doniesień, dokładnie takimi samymi cechami miałby charakteryzować się Galaxy TabPro S2. Możliwe więc, że Galaxy Book będzie duchowym następcą Galaxy TabPro S, ale jednocześnie też protoplastą nowej serii urządzeń, dostępnych na całym świecie – tak, jak na przykład Huawei Mate Book.

Pojawienie się aplikacji Book Ustawienia właśnie teraz na pewno nie jest przypadkowe. Przed nami bowiem targi MWC 2017, a w ich kontekście mówiło się m.in., że właśnie w czasie ich trwania zadebiutuje Galaxy TabPro S2. Bardzo możliwe, że tak się rzeczywiście stanie – z tą jednak różnicą, że zamiast niego Samsung zaprezentuje światu Galaxy Booka.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Galaxy TabPro S

Źródło: Microsoft przez MSPoweruser