Fujitsu Stylistic Q702 z obsługą N-trig DuoSense - Tabletowo.pl

Fujitsu Stylistic Q702 z obsługą N-trig DuoSense

Tabletowo.pl Fujitsu Stylistic Q702 z obsługą N-trig DuoSense Nowości

Rysiki wracają do łask. Zauroczona stylusem, a właściwie możliwościami rysika S Pen dołączanego do Galaxy Note 10.1, czekam na kolejne tablety oferujące podobne funkcjonalności. Jak się okazuje, nie będę musiała zbyt szczególnie uzbrajać się w cierpliwość, bowiem właśnie dziś firma N-trig zapowiedziała pierwsze urządzenie wspierające jej najnowszą technologię DuoSense. Będzie nim Fujitsu Stylistic Q702.

Tablet Fujitsu posiada 11,6-calowy ekran z 10-punktowym multitouch i wsparciem dla rysika. Ten z kolei ma umożliwiać proste i wygodne wprowadzanie tekstu, tworzenie treści, edytowanie dokumentów, itd. Jak zapowiada N-trig, rysik posiada innowacyjną końcówkę, która zapewnia wysoką dokładność systemu rozpoznawania pisma ręcznego. „Nasz nowy rysik łączy w sobie komfort porównywalny do pisania na papierze z wygodą i mobilnością dostępnych urządzeń” – powiedział Gary Baum, przedstawiciel N-trig.

Paul Moore, jeden z wiceprezesów amerykańskiego oddziału Fujitsu w samych superlatywach rozpatruje współpracę z N-trig. W informacji prasowej „Fujitsu Stylistic Q702 Incorporates N-trig Active Pen and Multi-Touch” możemy przeczytać jego słowa: „Poprzez połączenie dokładności i precyzji płynącej z rysika DuoSense z korzyściami oferowanymi przez klawiaturę, Stylistic Q702 umożliwia wejście na wyższy poziom tworzenia treści, którego nie oferuje żadne inne urządzenie dostępne na rynku”. Można polemizować, bo najlepszym przykładem tabletu z doskonałym rysikiem (aczkolwiek na Androidzie), jest wspomniany na początku Samsung Galaxy Note 10.1.

Fujitsu Stylistic Q702 został zapowiedziany jako urządzenie świetnie łączące w sobie to, co najważniejsze w dzisiejszym świecie przedsiębiorców: mobilność urządzenia i oferowane możliwości, dążące do podwyższenia produktywności pracowników w terenie. Sprzęt skierowany jest głównie do przedstawicieli rządu, edukacji, sprzedawców, przedsiębiorców… Słowem: wymagających użytkowników.

Hybryda (można podłączyć klawiaturę – stację dokującą) pracuje pod kontrolą Windows 8, a jej sercem jest jeden z procesorów Intel z serii IVy Bridge: i3 lub i5 – więcej na jego temat możecie przeczytać w tym wpisie. Tablet wyceniono na 1099 dolarów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona